OpenAI: пропагандисти намагаються використовувати ChatGPT для впливу на вибори в США
OpenAI: пропагандисти намагаються використовувати ChatGPT для впливу на вибори в США

OpenAI: пропагандисти намагаються використовувати ChatGPT для впливу на вибори в США

У своєму звіті компанія заявила про 20 заблокованих кампаній поширення фейкового політичного контенту, створеного з її інструментами ШІ, з початку 2024 року.

Компанія OpenAI, розробник чатбота ChatGPT повідомила у звіті, опублікованому в середу, про низку спроб використання моделей штучного інтелекту для створення підробленого контенту, включаючи довгі статті та коментарі в соціальних мережах, спрямовані на вплив на вибори. Про це повідомив Reuters.

OpenAI стверджує, що кіберзлочинці все частіше використовують інструменти штучного інтелекту, включаючи ChatGPT, для створення та посування шкідливого програмного забезпечення, а також створення підробленого контенту веб-сайтів і платформ соцмереж. Цього року компанія нейтралізувала понад 20 таких спроб, включаючи ті, що мали на меті вплив на вибори у Руанді, Індії, Європейському Союзі та США.

Зокрема, компанія повідомила про іранську пропагандистську операцію з підробленими англомовними новинними сайтами, які нібито відображали різні політичні позиції американців, хоча невідомо, чи ці сайти коли-небудь взагалі залучали реальних людей. Згідно зі звітом, вони також використовували ChatGPT для створення публікацій у соцмережах на підтримку цих сайтів. Виявлені облікові записи OpenAI заблокувала у серпні.

У липні OpenAI заблокувала низку облікових записів із Руанди. За інформацією компанії, вони використовувалися для поширення «партизанських» повідомлень у соцмережі Х на користь репресивної партії«Патріотичний фронт», яка править країною з моменту закінчення геноциду на початку 1990-х років. Окремі повідомлення пропагандистської кампанії поширили понад 650 тис. разів.

Цього року OpenAI також заблокувала дві кампанії, скеровані на вплив на парламентські вибори в ЄС та на вибори в Індії.

За інформацією OpenAI, ці кампанії не досягнули істотної взаємодії з користувачами соумереж, проте невідоми, чи люди, які стояли за кампаніями, не перейшли на ШІ-моделі інших компаній.

  • Читайте також: Росія створила більше ШІ-матеріалів для впливу на вибори в США, ніж будь-хто інший, — Reuters

Занепокоєння щодо використання інструментів ШІ інтелекту та платформ соцмереж для створення та розповсюдження фейкового контенту, пов’язаного з виборами, зростає у зв’язку з підготовкою до президентських виборів у США.

За даними Міністерства внутрішньої безпеки США, США бачать зростаючу загрозу з боку Росії, Ірану та Китаю, які намагаються вплинути на вибори 5 листопада, в тому числі за допомогою ШІ для поширення фейкової або суперечливої інформації.

Фото: ChatGPT / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
США Євросоюз Індія вибори в США
Джерело матеріала
loader
loader