На фестивалі світла у Берліні представили аудіовізуальну інсталяцію про українські монументальні мозаїки
На фестивалі світла у Берліні представили аудіовізуальну інсталяцію про українські монументальні мозаїки

На фестивалі світла у Берліні представили аудіовізуальну інсталяцію про українські монументальні мозаїки

На Берлінській вежі у межах фестивалю з'явився мепінг «Нескорені» від львівської команди.

У межах «Фестивалю світла», що відбувається у Берліні, «Український інститут» представив аудіовізуальну 3D інсталяцію «Відкривай Україну. Знищені шматочки». Її розмістили на Острові музеїв, відеоряд віддзеркалюється у водах річки Шпрее, що створює враження мультиплікування зображення. Про це повідомила журналістка видання AmalBerlin Дарія Горова на своїй фейсбук-сторінці.

На фестивалі світла у Берліні представили аудіовізуальну інсталяцію про українські монументальні мозаїки - Фото 1

Для десятихвилинного проєкту оживили 56 монументальних мозаїк 1960-1980-х років ХХ століття, вони транслються із музичним супроводом.

На фестивалі світла у Берліні представили аудіовізуальну інсталяцію про українські монументальні мозаїки - Фото 2

«Створені Аллою Горською, Адою Рибачук, Володимиром Мельниченком та багатьма іншими українськими художниками гуцули танцюють, коні гарцюють, атлети біжать, космонавти надсилають вітання з інших планет. 40% відтворених мозаїк були знищені чи пошкоджені під час російського вторгнення», — написала Дарія Горова.

На фестивалі світла у Берліні представили аудіовізуальну інсталяцію про українські монументальні мозаїки - Фото 3

Тим часом львівська студія Kurbas Production стала однією з шести учасників фестивалю, що транслюють меппінг на Берлінську телевежу. Цього року команда представила мепінг «Нескорені» зі слоганом: «Нові покоління ростуть на попелі нескорених предків».

Додамо, «Discover Ukraine: Bits Destroyed», починаючи з 2022 року, уже демонстрували у Лондоні, Відні, Копенгагені та Кельні. Оглянути проєкт онлайн можна за посиланням.

  • Читайте також: Google презентував новий розділ проєкту «Україна поруч» про українське мистецтво

Фото: фрагмент інсталяції «Відкривай Україну. Знищені шматочки» / фейсбук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader