Раніше у Мінфіні пояснювали, що таке рішення є вимушеним з огляду на недостатнє фінансування сектору безпеки та оборони. Втім і цей законопроєкт не розв'яже усіх потреб. Більше про те, чому українці знову можуть почути про підвищення податків, 24 Каналу розповів народний депутат від партії "Голос" Ярослав Юрчишин.
Податки можуть підвищити ще більше
В Україні відбулося історичне збільшення податків. Зокрема мовиться про підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Водночас для військовослужбовців військовий збір залишиться на рівні 1,5%.
Насправді нам не вистачить цього підняття. Наша фракція в переважній більшості не голосувала за підняття податків, тому що зі суспільством треба ще чесно поговорити. А військовий збір платить переважно "білий" бізнес. Ті, хто не реєструється та уникають оподаткування, не постраждають. Постраждають лиш ті, хто працюють "на біло",
– наголосив Ярослав Юрчишин.
Підвищення податків під час війни – потрібний та закономірний процес. Однак, відзначив нардеп, є й інші механізми.
"Є податок на додану вартість (ПДВ), який сплачують усі – і хто працює "чисто", і хто працює "темно". Тому що він сплачується при будь-якій торгівельній операції. У цьому випадку набагато логічніше було б працювати саме із цим податком, але чомусь вирішили піти піарним шляхом. Це буде лише часткове закриття потреб, насамперед оборонних. Тому, думаю, нам доведеться ще підвищувати податки", – підкреслив депутат.
На жаль, що довше триватиме війна, то більшими ставатимуть потреби. Можна сподіватися також на міжнародну допомогу, але й українська влада повинна робити кроки для економічного розвитку, наскільки це можливо в таких умовах.
Основні тези закону про підвищення податків
Проєкт закону #11416д щодо збільшення податків, який в цілому прийняла Верховна Рада, передбачає:
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% (виняток – військові);
- встановлення військового збору розміром 1% від доходу для ФОП III групи;
- встановлення військового збору для ФОП-платників єдиного податку І, II та IV груп на рівні 10% мінімальної зарплати;
- встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ на рівні 25%;
- щомісячне подання звітності ПДФО (для економічного бронювання);
- звільнення кешбеку від оподаткування;
- 50% податок на прибуток банків у 2024 році.