В Раді зробили крок до зміни угод із викривачами корупції
В Раді зробили крок до зміни угод із викривачами корупції

В Раді зробили крок до зміни угод із викривачами корупції

В Раді зробили крок до зміни угод із викривачами корупції

Законопроєкт підтримали у НАБУ та САП.

Верховна Рада України прийняла на засіданні у першому читанні законопроєкт №12039 про вдосконалення процедур укладання угод  зі слідством у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією. За відповідний законопроєкт проголосували 268 депутатів.

Законопроєкт є одним із обов’язкових до ухвалення перед міжнародними партнерами.

Він додасть до кримінального законодавства статтю, яка дозволятиме скорочення покарання у корупційних справах у випадку співпраці підозрюваного зі слідством і викриття співучасників та відшкодування шкоди.

Також у корупційних справах дозволять накладати у вигляді додаткового покарання великі штрафи - 102 мільйони гривень максимум за особливо тяжкий злочин, більше 4 мільйонів гривень за тяжкий злочин, чи конфіскувати майно фігуранта злочину, якщо цей вид покарання буде узгоджено.

Водночас ці норми не можна буде застосовувати за загальним правилом до організаторів схем за вийнятком випадку, що такий організатор викриє іншого організатора.

Національне антикорупційне бюро  та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили, що підтримують цей законопроєкт, який має полегшити їм викриття злочинів.

Нагадаємо, в липні правоохоронний комітет тихцем затвердив  законопроєкт  про зміни до угод з викривачами, в якому прописав дозвіл підозрюваним та обвинуваченим в ТОП-корупції за особливо тяжкі злочини, відшкодувати збитки, заплатити великий штраф і уникнути відповідальності, тобто по суті відкупитись від покарань.

Попри те, що зміна до законодавства про угоду з викривачами є необхідною, вона повністю не відповідала побажанням, які висловлювали антикорупційні органи. Врешті, після дискусій у суспільстві законопроєкт відкликали і у вересня зареєстрували новий.  «Що не так із законопроєктом про підвищення ефективності угод зі слідством?» пояснювала у статті Тетяна Безрук.

Джерело матеріала
loader