Гігантський викид плазми на Сонці може відірвати хвіст найочікуванішої комети року
Гігантський викид плазми на Сонці може відірвати хвіст найочікуванішої комети року

Гігантський викид плазми на Сонці може відірвати хвіст найочікуванішої комети року

Учені припускають, що корональний викид маси, який прямує до Землі, може істотно пошкодити комету C/2023 A3.

Гігантський корональний викид маси на Сонці може зіпсувати одну з найочікуваніших астрономічних подій 2024 року, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Черговий спалах класу Х2.1 виник 7 жовтня і він супроводжувався гігантським викидом плазми з корони Сонця

Найяскравіша комета цього року під назвою C/2023 A3 перебуватиме на найближчій відстані від Землі 12 жовтня. Як уже писав Фокус, вчені припускають, що вона буде такою ж яскравою, як і найяскравіші зірки, і її навіть, ймовірно, можна буде спостерігати без використання додаткового обладнання. Наразі хвіст комети має довжину приблизно 18 000 000 км і цей крижаний об'єкт вже виглядає дуже яскравим.

Найяскравіша комета цього року під назвою C/2023 A3 перебуватиме на найближчій відстані від Землі 12 жовтня
Фото: space.com

Але в липні деякі вчені припустили, що комета C/2023 A3 не зможе пережити близької зустрічі із Сонцем і розвалиться на частини. Простіше кажучи, вона не витримає потужного випромінювання і тепла нашої зірки. На щастя, комета пережила зближення із Сонцем і зараз летить до Землі. Але тепер комета C/2023 A3 може постраждати від значного коронального викиду маси, який виник на Сонці 7 жовтня.

Як уже писав Фокус, через те, що активність нашої зірки зростає, на ній все частіше виникають спалахи класу Х. Черговий спалах класу Х2.1виник 7 жовтня і він супроводжувався гігантським викидом плазми з корони Сонця. Сонячний спалах являє собою викид випромінювання, яке швидко досягає Землі, якщо цей викид спрямований у бік нашої планети.

Через те, що активність нашої зірки зростає, на ній дедалі частіше виникають спалахи класу Х
Фото: NASA

Корональні викиди маси або величезні потоки плазми можуть переміщатися в космосі зі швидкістю від 250 км/с до 3000 км/с. Найшвидші потоки плазми, які спрямовані в бік Землі, досягають нашої планети за 18 годин, а повільніші — за кілька днів. Тому вчені прогнозують, що плазма може досягти Землі вже 10 жовтня, що призведе до появи геомагнітної бурі середньої потужності.

Але для комети C/2023 A3 недавній корональний викид маси може стати великою проблемою. Вчені вважають, що плазма може вдарити в крижаний об'єкт і потенційно може відірвати хвіст у комети ще до того, як вона зблизиться із Землею. Таким чином, якщо це трапиться, то комета C/2023 A3 буде виглядати не тільки не дуже яскраво, але й не буде вражаючим видовищем без своєї головної особливості.

Як уже писав Фокус, у NASA проблеми з доставкою зразків ґрунту з Марса і врятувати місію може приватна компанія. Цінні зразки ґрунту й атмосфери Червоної планети, зібрані марсоходом Perseverance, можуть прибути на Землю все ж раніше, ніж передбачається.

Також Фокус писав про те, що астрономи виявили нову галактику, яка існувала через 700 млн після Великого вибуху, але її структура збиває з пантелику. Річ у тім, що галактика дуже схожа на сучасний Чумацький Шлях, якому знадобилися мільярди років, щоб набути такого зовнішнього вигляду.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader
loader