Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Як зауважили у МКСК, модераторкою заходу є музикознавиця Тетяна Новицька, яка допоможе розкрити роль емоцій у музиці та розповісти, як їх сприймали в різні епохи. Гості також зможуть насолодитися композиціями, які виконає піаніст Денис Кашуба.
Особлива увага буде приділена взаємозв’язку музики та ментального здоров’я, а гостею події стане психотерапевтка платформи онлайн-психології Pleso, яка дасть відповідь на питання, як музика впливає на психологічний стан людини, зокрема під час війни. Її доповідь буде ґрунтуватися на доказовій медицині.
Крім того, у рамках заходу буде представлений проєкт відновлення ментального здоров’я військовослужбовців за допомогою новітніх технологій. Команда американського стартапу Aspichi, що має українське коріння, працює над VR-платформою для інтерактивного стрімінгу 360-градусного просторового відео й аудіо у VR-шоломі.
Спеціально для цього проєкту Київський камерний оркестр записав музикуМоцарта, яку можна буде почути завдяки новому ресурсу.
Також під час заходу всі охочі зможуть випробувати VR-програму Luminify, яка використовує інтерактивні методи для підтримки емоційного стану, особливо у період війни. Ця програма допомагає справлятися з тривожними станами, депресією та посттравматичним стресом.
Як повідомляв Укрінформ, на столичному залізничному вокзалі напередодні Всесвітнього дня ментального здоров’я відкрилася виставка «Будь другом. Собі теж», присвячена темі ментального здоров’я чоловіків.