Деякі праворадикальні екстремісти почали покидати Telegram і переходити на нову платформу SimpleX, яка нещодавно залучила понад 1 мільйон доларів фінансування за підтримки колишнього генерального директора Twitter Джека Дорсі.
Про це пише The Guardian.
Цей перехід почався після того, як засновник Telegram Павло Дуров оголосив про жорсткі заходи проти незаконного контенту та співпрацю з правоохоронними органами. Дуров був затриманий у Франції за звинуваченнями, що Telegram сприяє поширенню незаконних матеріалів і кримінальної діяльності. Це змусило деяких користувачів, включаючи праворадикальні угруповання, шукати безпечнішу альтернативу.
SimpleX приваблює користувачів тим, що не вимагає для реєстрації електронної пошти чи номера телефону, надаючи високий рівень анонімності. Крім того, додаток має наскрізне шифрування і не зберігає метадані чи профілі користувачів на своїх серверах.
Аналітики відзначають, що екстремісти бачать у SimpleX привабливу альтернативу Telegram через його функції конфіденційності, зокрема відсутність ідентифікаторів користувачів, що робить їх менш доступними для відстеження правоохоронними органами.
У серпні компанія SimpleX повідомила про понад 100 000 завантажень свого додатка для Android і залучення 1,3 мільйона доларів у рамках раунду попереднього фінансування, який очолив Джек Дорсі та венчурна фірма з Бостона.
Невдовзі прокуратура Франції повідомила, що розслідує справу Павла Дурова за 12 статтями, серед яких співучасть в обороті наркотиків та зберігання дитячого порно.
28 серпня засновника та гендиректора Telegram Павла Дурова звільнили з-під варти. Слідчий суддя вирішив припинити затримання для проведення первинного допиту та можливого висунення обвинувачення. Для виходу на волю під судовий нагляд Дуров мав внести заставу в розмірі 5 млн євро.
За даними французької газети Liberation, співзасновник месенджера Telegram Павло Дуров на допиті заявив, що підтримував контакти з працівниками Головного управління внутрішньої безпеки Франції (DGSI) та зустрічався з ними в Дубаї. Він також нібито висловив готовність до співпраці з французькими правоохоронними органами, надавши їм свій мобільний телефон з кодом доступу.
6 вересня засновник Telegram вперше прокоментував свій арешт у Франції, назвавши звинувачення проти нього «хибним підходом». За його словами, правильно було би розпочати правові дії проти самого сервісу, а не звинувачувати керівника у злочинах третіх осіб на платформі.
- Читайте також: Арешт Дурова: покарання за співучасть у злочинах чи наступ на свободу слова
Фото: Getty Images.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.