Республіканка Марджорі Тейлор Грін заявила, що ураган "Хелен" має штучне походження
Республіканка Марджорі Тейлор Грін заявила, що ураган "Хелен" має штучне походження

Республіканка Марджорі Тейлор Грін заявила, що ураган "Хелен" має штучне походження

Республіканка Марджорі Тейлор Грін заявила, що ураган "Хелен" має штучне походження

У США вирує купа чуток як про нібито штучне походження урагану, так і про нецільове використання виділених для подолання лиха коштів.

Після руйнівного урагану «Хелен» у США цього тижня в соціальних мережах з'явилися неправдиві чутки про нецільове використання кошті,в виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха, і навіть заяви про те, що влада контролює погоду, пише Reuters.

Місцеві та національні урядовці кажуть, що намагаються боротися з цими чутками, в тому числі з тими, які поширює кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп.

Однією з найбільш безглуздих чуток є твердження, що «Хелен» є штучно викликаним ураганом для отримання корпораціями дозволів на розробку регіональних родовищ літію. Інші звинувачують адміністрацію президента Джо Байдена у використанні федеральних фондів з ліквідації наслідків стихійних лих для нелегальної допомоги мігрантам в країні або припускають, що чиновники навмисно підкидають тіла під час ліквідації наслідків. 

Членкиня Конгресу від Республіканської партіїМарджорі Тейлор Грін написала в четвер увечері на X: 

«Так, вони можуть контролювати погоду. Це смішно, коли хтось бреше і каже, що це неможливо».

Теорії змови з'являються у вирішальний для рятувальних і відновлювальних робіт після одного з найсмертоносніших ураганів у США в цьому столітті момент.  До президентських виборів між Трампом і віце-президенткою Камалою Гарріс залишилося трохи більше місяця.

Обидва табори – і республіканці, і демократи кажуть, що чутки створюють проблеми.

Разом із тим, у п'ятницю представники Білого дому звинуватили деяких республіканських лідерів і консервативні ЗМІ в тому, що вони навмисно поширюють чутки, щоб розділити у такий спосіб розділити американців та що це може зашкодити зусиллям з ліквідації наслідків стихійного лиха.

«Дезінформація такого роду може відбити у людей бажання звертатися за критично важливою допомогою, коли вони її найбільше потребують. Вкрай важливо, щоб кожен лідер, незалежно від його політичних переконань, припинив поширювати цю отруту», – йдеться в заяві Білого дому. 

У заяві також згадується заява Трампа під час мітингу на цьому тижні про те, що Байден і Гарріс використовували федеральні фонди на випадок надзвичайних ситуацій «на людей, яких не повинно бути в нашій країні».

«Це неправда. Жодні кошти, виділені на ліквідацію наслідків стихійних лих, не були використані на підтримку житла та послуг для мігрантів. Жодних. Анітрохи. Зовсім», - йдеться в документі. 

У відповідь на прохання прокоментувати ситуацію, в штабі Трампа повторила звинувачення в тому, що кошти Федерального агентства з надзвичайних ситуацій (FEMA) були витрачені на незаконне розміщення мігрантів у країні.

В Білому домі наголосили, що федеральне агентство з надзвичайних ситуацій має кошти для негайного реагування та ліквідації наслідків урагану «Хелен»  і вже надало мільйони доларів на допомогу постраждалим від стихії.

Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій стало мішенню для такої кількості неправдивих чуток, що навіть створило на своєму сайті спеціальну сторінку для їх спростування.

Тиждень тому «Хелен» обрушився на Флориду, забравши життя понад 200 людей і зруйнувавши півтора десятка штатів на південному сході США.

Деякі чиновники намагаються власноруч боротися з дезінформацією в соціальних мережах. Кеті Кеаотамай, яка працює в FEMA, але заявила, що виступає в соціальних мережах як приватна особа, пояснила процеси реагування FEMA на стихійні лиха в кількох постах у TikTok з тисячами переглядів.

Кейт Старберд, співзасновниця Центру поінформованої громадськості при Вашингтонському університеті, зазначила, що соціальні медіа заохочують увагу до «сенсаційності та обурення» та у такий спосіб привертають аудиторію.

«Маніпулювання процесом формування сенсу (наприклад, поширення теорій змови та дезінформації) та політизація події ускладнить як реагування та відновлення після лиха, так і прийняття обґрунтованих рішень про те, як підготуватися до наступної катастрофи та пом'якшити її наслідки», - зазначила Старберд.

Джерело матеріала
loader