Якщо внаслідок пошкодження підстанцій будь-якої з атомних електростанційвзимку її буде відключено, населення матиме не більше 4 годин світла на добу те це ще не найгірший варіант.
Про це заявив в інтерв'ю ЗМІ директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
За його словами, якщо зима буде холодною, з температурами повітря від 5 до 15 градусів нижче нуля, пошкодження автотрансформаторів може спричинити серйозні наслідки.
"Найкращий сценарій виглядає як наявність електрики протягом 4 годин для домогосподарства. Це добрий сценарій. У поганому сценарії ми десь 2-3 дні будемо взагалі виходити з шоку і мати електрику через добу на 2 години, потім знову на 2 години", – зазначив Харченко.
Він зазначив, що атомні електростанції є основою українського енергопостачання та складають базу всієї енергосистеми. Якщо їх вивести з експлуатації, дефіцит електроенергії не вдасться компенсувати за рахунок імпорту з Європи.
Для захисту атомних станцій Україні необхідні додаткові засоби протиповітряної оборони, яких зараз дуже не вистачає. Однак навіть наявність ППО не гарантує збереження енергооб'єктів — масовані атаки можуть прорвати практично будь-який захист. Олександр Харченко зазначив, що ремонти енергоблоків АЕС проводяться в секретному режимі.
Останні новини України:
В Україні повернули газові перевірки: суми у платіжках можуть перерахувати, відомі випадки.
Сценаріїв відключення світла декілька, але українців вже закликають готуватись: обов'язково треба зробити декілька кроків.
Надскладна зима: у Раді допустили тривале вимикання світла взимку і назвали причини.