У робочому кабінеті керівниці Хмельницького МСЕК знайшли 100 тис. доларів США, низку підроблених медичних документів, списки "ухилянтів" із прізвищами та фіктивними діагнозами. Посадовці також мають десятки об'єктів нерухомості в Україні, Австрії, Іспанії та Туреччині.
У Хмельницькій області правоохоронці викрили керівницю обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина — керівника облуправління Пенсійного фонду на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах. Про це повідомляє пресслужба ДБР у п'ятницю, 4 жовтня.
Обшуки проходили в межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації. Їх проводили в службових кабінетах та за місцями проживання фігурантів
У кабінеті керівниці МСЕК було знайдено 100 тисяч доларів США та фальшиві медичні документи, списки ухилянтів з підробленими діагнозами.
У помешканні посадовців виявили ще понад 5 мільйонів доларів, 300 тисяч євро, 5 мільйонів гривень, а також коштовності та брендові прикраси. Частину грошей чиновниця намагалася викинути через вікно під час обшуку.
Окрім цього, з'ясувалося, що родина володіє значними активами:
- 30 об’єктів нерухомості у Хмельницькому, Львові та Києві;
- 9 елітних автівок;
- корпоративні права на 48 мільйонів гривень;
- готельно-ресторанний комплекс на майже 3 тисячі квадратних метрів в одному із парків Хмельницького;
- нерухомість в Австрії, Іспанії та Туреччині;
- 2,3 мільйона доларів США на валютних закордонних рахунках.
Посадовці не задекларували ці статки, як того вимагає законодавство. Наразі триває досудове розслідування, в ході якого встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до злочинної діяльності.
Зазначимо, керівницею Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) є Тетяна Крупа. Вона також є депутаткою обласної ради. Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області — її син Олександр Крупа.
Фігурантам справи можуть висунути обвинувачення у шахрайстві в особливо великих розмірах, відмиванні коштів, поданні неправдивих даних у деклараціях та незаконному збагаченні. Санкції статей передбачають до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна. Розслідування ведеться під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.
Нагадаємо, 24 вересня НАБУ і САП спіймали на хабарі у розмірі 40 тисяч доларів заступницю прокурора Запорізької області.