Чатбот у «Телеграмі» налаштували на протидію вербуванню на підпали автівок ЗСУ
Чатбот у «Телеграмі» налаштували на протидію вербуванню на підпали автівок ЗСУ

Чатбот у «Телеграмі» налаштували на протидію вербуванню на підпали автівок ЗСУ

UA AntiSpam Bot отримав нову функцію.

До UA AntiSpam Bot, чатбота в «Телеграмі», додали нову функцію – автоматичне видалення коментарів в каналах та групах із пропозиціями «роботи», що націлені на підпали автівок ЗСУ на замовлення російських кураторів. Інструмент створили через ріст кількості таких повідомлень. Про це «Детектор медіа» повідомили у компанії Master of Code Global.

Як повідомили розробники, адміністратори телеграм-каналів та груп після встановлення  UA AntiSpam Bot зможуть скористатися новою функцією. Вона активована за замовчуванням.

«Майже щодня ми бачимо у новинах повідомлення про те, що українці підпалюють автівки ЗСУ на замовлення російських кураторів із ФСБ, які обіцяють їм грошову винагороду. Від початку року Нацполіція спільно зі Службою безпеки України в різних областях затримали понад 70 паліїв автомобілів, що належали військовослужбовцям ЗСУ. Вербують таких українців у Telegram. Тому наше рішення направлене на боротьбу з цим явищем» — розповів інженер, автор ідеї та розробник UA Anti Spam Bot Дмитро Вакуленко.

Чатбот у «Телеграмі» налаштували на протидію вербуванню на підпали автівок ЗСУ - Фото 1

Повідомлення, автоматично заблоковане у «Телеграмі» UA Anti Spam Bot

UA Anti Spam Bot вже встановили адміністратори понад 5700 українських телеграм-груп і каналів.

UA Anti Spam Bot виконує інші важливі функції:

  • блокування шкідливих коментарів, що загрожують здоров'ю громадян і військовослужбовців: у тому числі про переміщення ЗСУ, локації «прильотів», блокпости та інше;
  • блокування шахрайських коментарів, зборів, несправжньої допомогу від організацій;
  • блокування коментарів відвертого змісту та дорослим контентом;
  • блокування коментарів російською мовою.

Зазначимо, UA AntiSpam Bot — безоплатний інструмент для адміністрування телеграм-каналів і груп в умовах повномасштабної війни.

Для максимальної прозорості та довіри, код бота знаходиться у відкритому доступі на вебсервісі для спільної розробки програмного забезпечення GitHub.

Міністерство цифрової трансформації України додавало UA Anti Spam Bot у підбірку корисних сервісів для інформаційної боротьби з ворогом.

  • Читайте також: «Анти-ТЦК». Як працюють ворожі телеграм-рекрутери й боти, які вербують українців для диверсій

Нагадаємо, відповідно до оприлюднено у липні висновку аналітиків групи «Інформаційний спротив», російські спецслужби вербують в Україні людей для підпалу автівок військових. Метою інформаційної операції є переконати українців у нібито існуванні «проросійського підпілля» та «стихійного» народного опору мобілізації. Такий висновок оприлюднили

«Російська пропаганда поширює фейк про те, що збільшення випадків підпалу автомобілів як ТЦК, так і ЗСУ, нібито свідчить про конфлікт українців із владою», — повідомили в «Інформаційному спротиві». 

«Те, що ініціатором і замовником підпалів є російські спецслужби, встановлюється щоразу, коли виконавців затримують правоохоронці», — підкреслюють аналітики, коментуючи дані Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Фото: чатбот, що блокує шахрайські повідомлення в телеграмі UA Anti Spam Bot / Master of Code Global

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Джерело матеріала
loader