Суд з п'ятого разу відправив Остапа Стахіва під арешт
Суд з п'ятого разу відправив Остапа Стахіва під арешт

Суд з п'ятого разу відправив Остапа Стахіва під арешт

Запобіжний захід без права внесення застави обрали на 60 діб.

Галицький районний суд Львова 2 жовтня обрав запобіжний захід для «блогера» та псевдоактивіста Остапа Стахіва — арешт без права внесення застави строком на 60 діб. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного та hromadske з місця події.

Стахів знову подавав клопотання про відвід судді, проте на цей раз його залишили без розгляду.

Прокурор наполягав на обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Він пояснив, що підозрюваний може змінити місце перебування, знищити або сховати документи, які мають важливе значення для слідства, та вплинути на свідчення людей.

Підозрюваний назвав дії правоохоронних органів фарсом проти нього і звинуватив сторону обвинувачення в упередженості. Остап Стахів та його адвокат заявили, що усі підозри є необґрунтованими та просили у відмові в застосуванні будь-яких запобіжних заходів через безпідставність.

Як повідомляв «ДМ», 25 вересня СБУ та Нацполіція провели обшуки в Остапа Стахіва та низки його соратників — Дмитра Вратіла, Наталії Реган та співорганізатора псевдожурналістських курсів у Києві Жана Новосельцева.

Того ж дня Стахіву оголосили підозру. Йому інкримінують поширення інформації про розташування ЗСУ та шахрайство (ч. 2 ст. 114-2, ч. 1, 2 ст. 190 КК України). За даними правоохоронців, Стахів виманював кошти в людей через онлайн-курси «журналістики» та опублікував розташування працівників ТЦК.

У липні 2023 року Стахів оголосив про відкриття «курсів журналістики». Після завершення 21-денного платного курсу учасникам обіцяли видати посвідчення журналіста міжнародного зразка.

Вже цього року в липні Стахів зареєстрував «Львівську професійну спілку журналістів». За тією ж адресою зареєстрована й низка інших організацій Стахіва: ГО «Ідея нації», «Народне телебачення», «Народний журналіст», «Об’єднання правозахисників України» та інші.

Остап Стахів став широко відомим на початку пандемії коронавірусу, коли публічно на своїх сторінках у соцмережах заявляв, що ковіду не існує, а пандемія — це вигадка. Також Стахів поширював різні теорії «всесвітньої змови», організовував пікети проти вакцинації і збирав гроші для своїх акцій, називаючи себе керівником незареєстрованої організації «Права людини».

16 листопада 2021 року СБУ провела обшуки в помешканні Стахіва, пізніше йому повідомили підозру у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

1 грудня 2021 року Стахів вийшов із СІЗО після внесення застави в майже 1 млн гривень. 29 грудня Стахів вийшов із Львівської обласної психіатричної лікарні, де перебував протягом 30 днів, а вже наступного місяця його визнали осудним за результатами психіатричної експертизи.

Читайте також:

  • Who is Mr. Стахів? Як дрібний провокатор став лідером антивакцинаторів України
  • Bihus.Info: Відомий раніше як антивакцинатор Остап Стахів та його поплічники засмічують український інформпростір вигідними Кремлю наративами
Фото: Остап Стахів на засіданні Галицького суду 30 вересня / Суспільне Львів
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
арешт
Джерело матеріала
loader
loader