Крихітна Земля: вчені знайшли планету біля найближчої до нас зірки
Крихітна Земля: вчені знайшли планету біля найближчої до нас зірки

Крихітна Земля: вчені знайшли планету біля найближчої до нас зірки

Крихітна Земля: вчені знайшли планету біля найближчої до нас зірки

Такі планети знайти дуже важко.

Вчені знайшли щось незвичайне у найближчої до Сонячної системи одиночної зірки. Дослідники помітили екзопланету біля червоного карлика, відомого як зірка Барнарда, що знаходиться на відстані всього 5,96 світлових років від нас, повідомляє Science Alert.

І це не просто екзопланета. Дивовижний об'єкт, позначений Барнард b - крихітний. Його маса складає всього 37% маси Землі, тобто менше половини Венери і близько 2,5 Марса.

Причина, через яку це відкриття настільки чудове, полягає в тому, що такі крихітні планети дуже важко знайти. Барнард b не придатна для життя у вигляді, в якому ми його знаємо. Але виявлення планети відкриває нові можливості для відкриття світів, схожих на Землю, які можуть бути розкидані по нашій галактиці.

Натяки на існування планети біля зірки Барнарда вчені знайшли ще 2018 року. Вважалося, що вона втричі більша за Землю і обертається на відстані 0,4 астрономічних одиниці (середня відстань від нашої планети до Сонця) від своєї зірки.

Дослідники провели спостереження за зіркою та змогли виявити Барнард b. За словами вчених, навколо зірки можуть обертатися ще три планети, які знаходяться набагато далі від неї.

Зірка Барнарда, також відома як GJ 699, становить великий інтерес для планетних астрономів. Єдині зірки, які знаходяться ближче до Землі, – це потрійна система Центавра. Зірка Барнарда - це не просто самотня зірка, як Сонце; це червоний карлик, найпоширеніший тип зірок у галактиці. Її вивчення може багато розповісти нам про наше галактичне сусідство і планети в ньому, планетні системи навколо одиночних зірок і планетні системи навколо червоних карликів, і про те, наскільки вони можуть бути придатними для життя.

У ході нового дослідження вчені використали Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії. Вони не змогли знайти ознак екзопланети, виявленої у 2018 році. Але спостереження показали похитування із періодичністю 3,15 дня. Це говорить про те, що екзопланета здійснює оберт навколо зірки кожні 3,15 дня. Глибина похитування передбачає, що маса цієї екзопланети, тепер відомої як Барнард b, становить як мінімум близько 0,37 маси Землі.

Це означає, що планета знаходиться дуже близько до своєї зірки, на відстані всього 0,02 астрономічних одиниць. Хоча червоні карлики холодніші і тьмяніші за Сонце, це все ще надто близько до зірки, щоб дозволити життю, яким ми його знаємо, існувати.

Раніше вчені заявили про виявлення планети, схожої на Землю, яка знаходиться у Чумацькому Шляху. Але це відкриття має невеликий нюанс.

Джерело матеріала
loader
loader