Компанія Netflix програла справу щодо позову про наклеп, який подала Фіона Гарві, що стала прототипом для персонажа-сталкера Марти в серіалі «Оленя». Про це пише BBC.
Netflix казав, що серіал заснований на реальних подіях, але деякі ключові події, як-от засудження за переслідування, не відбувалися в реальному житті, підсумував суддя.
«Є велика різниця між переслідуванням і засудженням за переслідування в суді», — написав у судовому рішенні суддя Гері Клаузнер.
Він зазначив, що були й інші суттєві розбіжності між реальними подіями і тим, що було показано на екрані, додавши, що є різниця між неприйнятним дотиком і сексуальним насильством.
Гарві розповіла, що вона не переслідувала поліцейського, не чинила сексуального насильства, не нападала на нього в пабі, розбиваючи пляшку об його голову та виколовши йому очі, і не чекала біля його дому до 16 годин на добу.
Жінка стверджує, що стримінгова платформа розповіла про неї «жорстоку брехню» більш ніж 50 мільйонам глядачів у всьому світі.
Netflix стверджує, що ці речі слід розглядати як «значною мірою правдиві», оскільки вона, імовірно, робила схожі речі в житті
Водночас в деяких аспектах справи суддя став на бік Netflix.
Наприклад, суд відхилив претензії Фіони Гарві щодо недбалості з боку компанії, а також її запит про штрафні збитки.
Стримінгова платформа не погодилася з рішенням суду і продовжить наполягати на своїй правоті. Раніше Netflix стверджував, що більшість глядачів зрозуміли, що деякі сцени були «неправдиві», оскільки їх зняли в стилі драми.
Нагадаємо, що прототипка сталкерки із серіалу «Оленя», шотландка Фіона Гарві, подала до суду на компанію Netflix з вимогою виплатити їй 170 млн доларів за низкою претензій.
«Оленя» — хіт Netflix цієї весни знятий за мотивами реальної історії коміка Річарда Гедда, якого переслідувала жінка: вона щодня приходила до нього в бар, надсилала тисячі листів і називала оленям.
Також серіал отримав премію Еммі у номінації «найкращий мінісеріал».
Фото: netflix.com
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.