Премію імені Вацлава Гавела здубула венесуельська правозахисниця Марія Коріна Мачадо
Премію імені Вацлава Гавела здубула венесуельська правозахисниця Марія Коріна Мачадо

Премію імені Вацлава Гавела здубула венесуельська правозахисниця Марія Коріна Мачадо

Марія Коріна Мачадо є співзасновницею волонтерської громадської організації «Súmate», що виступає за громадянські та політичні свободи громадян.

Лауреаткою Премії імені Вацлава Гавела, яка відзначає видатні дії громадянського суспільства на захист прав людини в Європі та світі, у 2024 році стала венесуельська політична діячка, правозахисниця Марія Коріна Мачадо. Результати оголосили одразу після відкриття осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі. Про це повідомив Укрінформ.

«Я хочу подякувати венесуельцям, які допомагають боротись з автократією, а також сотням тих, які зараз у тюрмах. Ці люди розуміють, що справжня гідність та сміливість має сенс. Наша мрія — збудувати найсоліднішу демократію в Латинській Америці. Основою будь-якої політичної діяльності має бути правда. Підкреслювати значення моральних цінностей та чинити демократичний опір авторитарному режиму — це наша справа кожного дня», — сказала Мачадо, яка виступила онлайн.

Нагороду за неї отримала її донька.

Марія Коріна Мачадо є співзасновницею волонтерської громадської організації «Súmate», що виступає за громадянські та політичні свободи громадян.

Серед фінальних номінантів на премію цьогоріч також були азербайджанський правозахисник, заарештований у березні 2024 року, Акіф Гурбанов та Бабуца Патарая, грузинка, що очолює неурядову організацію «Сапарі», яка займається правами жінок та надає підтримку жертвам насильства.

Премія імені Вацлава Гавела з прав людини щорічно присуджується ПАРЄ у партнерстві з Бібліотекою Вацлава Гавела та Charta 77 Foundation. Лауреату вручається диплом, відзнака та грошова частина премії, що становить 60 тисяч євро.

Попри це він досі перебуває під вартою, а у квітні 2022 року був засуджений до довічного ув'язнення. У липні 2022 року Велика палата Страсбурзького суду підтвердила, що Туреччина не виконала своїх зобов'язань за Конвенцією та не звільнила Кавалу. Встановлено, що оскаржувані заходи проти нього були спрямовані на те, щоб змусити його замовкнути і залякати інших правозахисників.

Фото: Getty Images

Читайте також
Регіональний центр прав людини відзначили нагородою «2024 Democracy Award»
Видання NV назвало 50 надихаючих українських лідерок. У списку — військові, громадські діячки, держслужбовиці та підприємиці
Українка отримала шведську премію «Правозахисника року» за документування російських злочинів проти дітей
Кримську правозахисну групу відзначили премією ОБСЄ «Захисник демократії»
Проєкт документального фільму Катерини Горностай і «Освіторії» отримав 30 тисяч євро
Премію Вацлава Гавела здобув ув’язнений турецький правозахисник Осман Кавала
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Джерело матеріала
loader