Про це 24 Каналу розповіла журналістка з Херсона Євгенія Вірлич, наголосивши, що окупанти також розташовують російських військових в колишніх школах, медичних закладах і на базах відпочинку. Також на окупованому Запоріжжі в школах проводять "уроки мужності" за участі російських солдатів.
Повністю мілітаризують дітей
За часів російської окупації на Херсонщині чисельність місцевого населення знизилась щонайменше втричі порівняно з мирним часом.
Люди виїхали, і відповідно школи не завантажені дітьми. Тому залишились порожніми дуже багато приміщень. Росіяни використовують їх або для розміщення своїх військових, або для якихось мілітарних заходів,
– пояснила Вірлич.
Школи, які відкрили росіяни повністю мілітаризують дітей, використовуючи будь-які методи.
Окупанти поширюють нові надруковані підручники з російською пропагандою. Причому вони ці підручники друкують по кілька разів на рік і постійно підвозять. І навесні завозили, і напередодні навчального року. В цих підручниках окрім пропаганди, дуже багато ненависті до України, до її союзників, зокрема, Великої Британії або Польщі,
– наголосила вона.
Також росіяни, за її словами, проводять багато спортивних і культурних заходів на честь так званих російських військових, яких діти навіть не знають і чиї імена не запам'ятовують.
Проте постійно вкладається в пам'ять дітей "глорифікація" російських військових і ненависть до України, – зауважила журналістка.
Крім того, окупанти з весни 2024 року посилили мілітарні гуртки на кшталт"Юнармії". Таких організацій дуже багато.
Це такі собі неонацистські угруповання, які повністю скопійовані з гітлерівських часів і переорієнтовані на нинішню Росію. Проводяться мілітарні вистави для дітей і за їх участі, постійно демонструють фільми про війну – і сучасні, і, здебільше, старі, російські. Тобто вони працюють комплексно,
– відзначила Євгенія Вірлич.
Нагадаємо, що в окупованому Маріуполі 5 дітей підірвались на міні, троє з них перебували у важкому стані. Троє дітей знайшли її на подвір'ї своєї школи, розбитої після бойових дій. Росіяни намагалися приховати цю історію, але вона набула розголосу.