Як повідомляє Укрінформ, про це повідомило Міністерство економіки України.
Зазначається, що найбільше коштів за результатами аукціонів залучено Фондом гарантування вкладів через продаж активів банків-банкрутів – понад 30 млрд грн. Державний та місцеві бюджети за результатами приватизаційних онлайн-аукціонів поповнилися на 18,7 млрд грн. Ще понад 18 млрд грн отримали організатори торгів з реалізації активів у справах про банкрутство для розрахунків з кредиторами.
«Цифрові інструменти дозволяють покращувати ефективність управління державним майном та залучати інвестиції. За весь час роботи системи за активи позмагалися вже понад 103 тис. учасників», – прокоментувала перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Станом на кінець вересня 2024 року через Прозорро.Продажі реалізуються публічні активи на понад 20 ринках, доступ до яких має кожний охочий. Торги з продажу та здачі в оренду майна оголосили понад 8,9 тисяч організаторів.
За кількістю успішно проведених аукціонів лідером є Укрзалізниця, на рахунку якої майже 21,7 тисяч завершених торгів. Високі показники також мають банки-банкрути, що перебувають під управлінням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Зокрема, банк "Дельта" провів понад 3,3 тисячі успішних аукціонів, а банк "Надра" – більше 2,6 тисяч.
За словами СЕО Прозорро.Продажі Сергія Бута, електронні торги забезпечують ефективне використання публічних активів та прозоре поповнення бюджетів. Так, громади активно використовують електронні торги з 2017 року, завдяки чому місцеві бюджети поповнилися на понад 8,1 млрд грн. Ці кошти спрямовуються на благоустрій, соціальні проєкти та підтримку армії, а в колишніх занедбаних комунальних приміщеннях з'являються нові об'єкти інфраструктури.
Як повідомлялось, найдорожчим реалізованим активом через електронні торги за увесь час є частина майна збанкрутілого ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" за 9,2 млрд гривень. До трійки лотів з найвищою вартістю входять також готель "Дніпро" та спецдозвіл на користування надрами - Площа Майорівська - за кожен актив переможці сплатили понад 1,1 млрд грн.
Станом на 25 вересня 2024 року майже 3,2 тис. аукціонів у державній системі знаходяться на етапі укладання угод і можуть принести організаторам ще понад 5,2 млрд грн, а за час воєнного стану організатори одержали майже 30,3 млрд грн.
Фото: Flickr