Така ж велика, як Троя: у Марокко знайшли сліди спільноти віком 5000 років
Така ж велика, як Троя: у Марокко знайшли сліди спільноти віком 5000 років

Така ж велика, як Троя: у Марокко знайшли сліди спільноти віком 5000 років

Така ж велика, як Троя: у Марокко знайшли сліди спільноти віком 5000 років

Це суспільство «подолало розрив» між Африкою та Європою.

Археологи виявили у Марокко останки стародавньої землеробської спільноти віком 5000 років. Це найдавніше подібне місце, виявлене в Африці за межами долини Нілу, повідомляє Live Science.

Дослідники знайшли тисячі кам'яних сокир та розписних керамічних черепків. Вони вказують на раніше невідоме суспільство із сотень людей, яке можна порівняти із давньою Троєю. Ці люди жити разом, обробляти землю та торгувати з іншими суспільствами по всьому Середземномор'ю.

Археологічний об'єкт Уед-Бехт на півночі Марокко було виявлено французькими колоністами у 1930-х роках. Після того, як об'єкт залишався непоміченим протягом 90 років, марокканський археолог Юсеф Бокбот припустив, що під поверхнею можуть переховуватись важливі знахідки, і зв'язався з іншими експертами для співпраці у розкопках.

Як розповів один з авторів дослідження Джуліо Лукаріні, археолог з Інституту наук про культурну спадщину Національної дослідницької ради Італії, в ході дослідження вдалося виявити «шалену кількість керамічних черепків та відполірованих сокир».

Радіовуглецеве датування зразків деревного вугілля та насіння, знайденого під час розкопок, показало, що це суспільство існувало приблизно у 3400–2900 роках до нашої ери. Групи, які тут мешкали, відрізнялися різноманітним генетичним тлом. Дослідження 2023 року показало, що в цьому регіоні оселилися традиційні скотарі з Сахари, а також люди, спочатку вихідці з Піренейського півострова та Близького Сходу.

Насіння, знайдене у великих викопаних ямах, показало, що люди, які жили тут, вирощували ячмінь, пшеницю, горох, оливки та фісташки на посушливій землі. Команді також вдалося виявити останки овець, кіз, свиней і великої рогатої худоби на цьому місці.

Велика кількість кераміки та кам'яних сокир, знайдених тут, вказує на те, що ці неолітичні групи виробляли товари для торгівлі з багатьма іншими суспільствами бронзової та мідної доби, які існували на той час, такими як групи на Піренейському півострові та, можливо, в Єгипті та Месопотамії.

У ході попередніх досліджень вчені змогли виявити в Європі слонову кістку та страусині яйця. Але до цього часу археологи не мали даних про те, які спільноти могли постачати ці товари з Африки.

Археологи довгий час припускали, що Північна Африка, як і частини на південь від Сахари, в ті часи була заселена мисливцями-збирачами та скотарями, кочовими народами, які прямували шляхом випасу худоби. Хоча сліди осілих землеробських угруповань того часу були виявлені по всьому решті Середземномор'я. Але Північна Африка була втрачена на увазі як археологічне джерело.

Раніше група вчених під керівництвом археолога та антрополга Масато Сакаї з Університету Ямагата в Японії виявила на плато Наска 303 нових геогліфів. Відкриття було зроблено за допомогою дронів та штучного інтелекту.

Джерело матеріала
loader