Киянам розкрили сценарій життя столиці у разі блекауту
Киянам розкрили сценарій життя столиці у разі блекауту

Киянам розкрили сценарій життя столиці у разі блекауту

В умовах зимового періоду, що наближається, Київ активно готується до можливих викликів у сфері енергозабезпечення.

Депутат Київради Олег Костюшко в ефірі телеканалу "Київ24" розповів про заходи, які вживаються для забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури міста.

За словами Костюшка, навіть за найгіршого сценарію розвитку подій ключові об'єкти столиці, такі як котельні, водопостачальні станції та лікарні, продовжуватимуть функціонувати.

"Сьогодні критичні об'єкти, до яких належать котельні, насоси, лікарні, не відключатимуться взагалі. Якщо буде технічна можливість, їх не відключатимуть", - наголосив депутат.

Особливу увагу приділено забезпеченню автономності роботи основних котелень та вузлів водопостачання. Ці об'єкти оснащені додатковими системами захисту та резервними джерелами живлення.

"Якщо навіть довгий час не буде електрики, вони все одно працюватимуть на альтернативних елементах живлення", - запевнив Костюшко.

Мер Києва Віталій Кличко також підтвердив активну підготовку міста до опалювального сезону. За його інформацією, із середини травня проводяться гідравлічні випробування теплових мереж. У планах міської влади – ремонт понад 150 теплоджерел, понад 200 котлів та оновлення насосного обладнання.

Кличко наголосив, що всі котельні міста, де це технічно можливо, вже оснащені генераторами для забезпечення безперебійної роботи. Фахівці працюють над установкою генераторів і на потужніших теплоджерелах. Додатково місто планує розмістити понад 50 пересувних мінікотельних на території лікарень, пологових будинків та інших важливих соціальних об'єктів.

Міська влада також впроваджує програму підтримки ОСББ та ЖБК, компенсуючи до 80% вартості альтернативних джерел харчування та енергоефективного обладнання. Це має стимулювати мешканців багатоквартирних будинків до підвищення енергонезалежності своїх будинків.

Проте разом із позитивними ініціативами експерти застерігають про можливі ризики. Так, у Києві помітили встановлення сонячних панелей на багатоповерхівках. Олег Попенко, експерт з ЖКГ, тарифів та питань комунального господарства, звернув увагу на потенційну небезпеку таких нововведень.

Теги за темою
Україна Київ
Джерело матеріала
loader