АР: Китай використовує фейкові новини як інструмент впливу у глобальній грі
АР: Китай використовує фейкові новини як інструмент впливу у глобальній грі

АР: Китай використовує фейкові новини як інструмент впливу у глобальній грі

Дезінформаційна кампанія Китаю стає дедалі витонченішою завдяки штучному інтелекту і спрямована на просування прокитайських наративів.

Коли досвідчений дипломат США Курт Кемпбелл відвідав Соломонові Острови, щоб протидіяти впливу Пекіна в цій країні Південної частини Тихого океану, він швидко усвідомив, до яких крайнощів готовий піти Китай, щоб поширювати свої меседжі. У 2022 році, під час свого візиту, Кемпбелл побачив статтю в місцевій пресі про те, що США нібито керують хімічними та біологічними лабораторіями в Україні — твердження, яке Вашингтон вважає відвертою брехнею. Ця дезінформація, спочатку поширена Росією, була посилена китайською пропагандистською машиною.

Про це пише АР.

Цей випадок став черговим прикладом того, як ефективно працює російсько-китайська дезінформація, сказав Кемпбелл на слуханнях у Сенаті в липні.

Два роки потому це твердження продовжує поширюватися в інтернеті, демонструючи масштабні зусилля Китаю щодо зміни глобальних уявлень. Щорічні витрати Китаю на такі кампанії складають мільярди доларів, а завдяки штучному інтелекту ці операції стають ще більш витонченими. Аналітики та політики в Вашингтоні пильно стежать за цими операціями та обіцяють протидіяти будь-яким спробам вплинути на вибори в листопаді або підірвати інтереси США.

Основна тактика Китаю — це створення мережі вебсайтів, які вдають із себе легітимні новинні ресурси і поширюють прокитайські матеріали, що повторюють офіційні заяви Пекіна.

Розслідування показало, що деякі з цих сайтів використовують вигадані імена журналістів і штучно створені фотографії, що є явною ознакою маніпуляції.

Китайські офіційні особи заперечують ці звинувачення, називаючи їх «злісними спекуляціями», але західні аналітики вказують на масштабні зусилля Китаю зі створення глобального впливу через дезінформаційні кампанії.

Для розширення свого впливу Китай також використовує іноземних гравців, залучаючи до передачі повідомлень як реальних, так і вигаданих людей. Це дозволяє надавати вагомість пропагандистським наративам, спрямованим на захист політики Комуністичної партії Китаю.

Фото: АР.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader