Смартфони стали невіддільною частиною нашого життя. Ми користуємося ними на роботі, вдома, у дорозі, навіть під час активного відпочинку. Інколи, щоб зробити гарний кадр, смартфони опиняються в таких умовах, де легко пошкодити гаджет, а часом просто вологі руки після миття стають причиною несправності пристрою. Вологозахищеність стає важливою характеристикою, яка дозволяє зберегти працездатність смартфона як в екстремальних, так і у звичних побутових умовах. А от як вибрати такий смартфон ми розповідаємо у цьому матеріалі.
Зміст
- 1 Стандарт IP68 і вода
-
2 Актуальні моделі захищених від води смартфонів у 2024 році
- 2.1 Samsung Galaxy S24 Ultra
- 2.2 iPhone 15 Pro Max
- 2.3 Google Pixel 7
- 2.4 Sony Xperia 10 VI
- 2.5 Samsung Galaxy Xcover7
- 3 Аксесуари для захисту смартфона від вологи
Стандарт IP68 і вода
Коли мова йде про захист від води, найчастіше згадують стандарт IP68, який є одним з найвищих стандартів захисту. Позначення IP розшифровується як Ingress Protection, що можна перекласти як «захист від проникнення». Поруч з цією абревіатурою стоять дві цифри. Перша вказує на рівень захисту пристрою від проникнення твердих частинок, таких як пил, а друга — на ступінь захисту від вологи.
Стандарт IP68 означає, що смартфон захищений від пилу та здатен витримати занурення у воду на глибину до 1,5 метра протягом 30 хвилин. Такий захист корисний не лише для мандрівників чи активних людей, а й для тих, хто випадково впустив телефон у воду або користується ним під час дощу.
Однак у виробників можна зустріти й інші стандарти захисту:
- IP67 — захист від пилу та короткочасного занурення у воду. Смартфон може витримати занурення до 1 метра протягом 30 хвилин.
- IP65/IP66 — забезпечує лише захист від бризок і слабких струменів води. Це не повний захист, але мінімальний рівень захищеності.
Якщо ви стали власником смартфона із захистом IP68, це зовсім не означає, що він готовий до плавання у басейні чи відкритих водоймах. Оскільки тестування проводять у лабораторії з прісною водою, а вплив солоної води або хімічних засобів у басейні може призвести до пошкодження пристрою.
Варто також врахувати, що з часом захист може слабшати через падіння пристрою або ремонт, що підвищує ризик пошкодження при наступному зануренні. Адже деформації, які відбуваються з корпусом впливають й на ті елементи, які відповідають за вологозахист.
Якщо ви в пошуку найвищого ступеня захищеності, тоді треба звертатися до категорії спеціалізованих смартфонів. Вони обладнані додатковими металевими пластинами, ударостійкими корпусами та мають підвищену стійкість до падінь і ударів. Такі пристрої часто використовуються рятувальниками, військовими, альпіністами, а також туристами.
Актуальні моделі захищених від води смартфонів у 2024 році
Samsung Galaxy S24 Ultra
Оскільки захист за стандартом IP68 є притаманною рисою флагманських моделей, не дивно, що саме гаджет з лінійки Galaxy S відкриває цю добірку. Окрім захисту він пропонує топові характеристики начинки — потужний процесор Snapdragon 8 Gen 3 і великий (6.8ʼʼ дюймів) екран Dynamic AMOLED 2X з роздільною здатністю 3088×1440 пікселів, частотою оновлення 120 Гц та яскравістю до 2600 ніт.
Від інших моделей серії S24 Ultra помітно відрізняється завдяки дизайну з прямими кутами та титановим корпусом, а також особливою фішкою — комплектним стилусом S Pencil.
Окрім гарних запасів памʼяті для продуктивної роботи, гаджет підтримує покращені алгоритми Galaxy AI. Цей фірмовий штучний інтелект адаптовує смартфон під розклад користувача, наділяє його корисними функціями (наприклад переклад повідомлень у режимі реального часу), а також пропонує прокачані можливості для обробки графіки для розваг на великому екрані.
Також в S24 Ultra передбачені потужні камери (основна складається з чотирьох обʼєктивів), а фронтальна вбудована у дисплей. Для знімання навіть в складних умовах, смартфон пропонує як класний інструмент для якісного контенту, так і достатній рівень захисту, щоб витримати різноманітні сценарії використання.
Galaxy S24 Ultra можна знайти на ринку за ціною від 38 890 до 58 439 гривень.
iPhone 15 Pro Max
Ще один флагман від компанії Apple, iPhone 15 Pro Max також не боїться вологи, бризок та пилу, має міцний корпус зі скла та титанової рамки, а тому й не дивно, що став таким популярним у I кварталі 2024 року за даними Counterpoint.
iPhone 15 Pro Max пропонує 6,7-дюймовий Super Retina XDR дисплей з технологією ProMotion, також має частоту оновлення до 120 Гц, а тому сподобається користувачам плавним і швидким відтворенням контенту.
За продуктивність у моделі відповідає процесор A17 Pro з 6-ядерним графічним процесором, який робить зі смартфона потужну ігрову платформу для розваг і створення контенту. До речі для фото та відео працює потрійна система камер, яка дозволяє записувати відео в форматі ProRes і 4K.
Окрім цього, як і будь-який iPhone 15 Pro Max має ультрасучасну систему безпеки Face ID, гарну автономність і підтримує MagSafe. А от з нового — порт USB-C для зарядки та передавання даних.
Смартфон можна знайти за ціною від 46 499 до 66 395 гривень.
Google Pixel 7
Смартфони від Google славляться своїми камерами та фірмовими алгоритмами для обробки фото, однак Google Pixel 7 також має захист від води, який дозволяє занурення до 1,5 метрів.
Окрім цього Pixel 7 пропонує продуктивну начинку, стильний корпус з переробленого алюмінію, а також прокачані камери (основна 50 Мп + 12 Мп ультраширококутний об’єктив). Фронтальна камера розміщена в мініатюрному острівці дисплея, який з розмірами 6.3ʼʼ дюйми та OLED-матрицею ідеально підійде для споживання великої кількості контенту. До речі екран також має захист у вигляді надміцного скла Gorilla Glass Victus і неочевидну фішку — підекранний зчитувач відбитка пальців.
Працює смартфон на базі чипсета Google Tensor G2 під управлінням Android 13, а тому здатен задовольнити вимогливих до потужності користувачів.
Ціна на Google Pixel 7 варіюється від 14 449 до 30 600 гривень.
Sony Xperia 10 VI
Смартфони Sony — нечасті учасники підбірок, адже підрозділ Sony Mobile багатьма користувачами вважається забутим. Однак новенький Xperia 10 VI доводить, що у виробника ще залишився «порох в порохівницях». Ця модель виконана у притаманній компанії стилізації, фокус, як завжди, на потужних камерах гаджета. Два об’єктиви з оптичною стабілізацією (основний Sony Exmor RS ½» на 48 Мп і ультраширококутний на 8 Мп) наділяють гаджет гарними можливостями для знімання, однак підтримка ШІ робить процес простішим, а результат фотографування кращим.
Виробник підкреслює гарну автономність моделі та наголошує, що за легким і лаконічним дизайном приховується смартфон з готовністю до активного способу життя. З захистом IP68 і склом Corning Gorilla Glass Victus з Sony Xperia 10 VI можна не боятися пригод, подорожей та активного щоденного використання.
З іншого варто знати, що екран в моделі представлений OLED-матрицею розміром 6,1» дюйми та співвідношенням сторін 21:9. За ціною від 13 390 до 20 230 гривень — класний варіант як за параметрами, так і за вартістю.
Samsung Galaxy Xcover7
Samsung Galaxy Xcover7 — смартфон, який одразу своїм зовнішнім виглядом говорить про вищий ступінь захисту, ніж у стандартних моделях. Він не просто має сертифікацію IP68, а й MIL-STD-810H, тобто відповідає параметрам лабораторних випробувань за військовим стандартом США. Ці стандарти призначені для оцінки стійкості обладнання до різних впливів. У випадку з Galaxy Xcover7 смартфон стійкий до очищення дезінфекційними засобами, падінь та проникнення вологи та пилу усередину корпусу.
Окрім брутального зовнішнього вигляду в іншому Galaxy Xcover7 звичайний смартфон. Він пропонує 6,6» дюймовий екран FHD+, стандартні запаси пам’яті, а також основну камеру на 50 Мп. Єдина відмінність від стандартних моделей полягає у знімному акумуляторі. Таке рішення дозволяє в режимі «гарячої заміни» поставити запасну батарею.
Ціна на Galaxy Xcover7 стартує від 12 тис. гривень.
Аксесуари для захисту смартфона від вологи
А що робити, якщо у вас вже класний смартфон, але ви готуєтесь до подорожей, фільмування в екстремальних умовах або активного відпочинку? Купляти новий гаджет не варіант, а от знайти кілька корисних аксесуарів можна:
- Водонепроникні чохли. Це спеціальні чохли, які гарантують високий рівень захисту від води. Їх можна використовувати під час занурень гаджета у воду або для використання в дощову погоду. Подібні чохли доступні у різних розмірах та формфакторах для будь-якої моделі смартфона.
- Захисні плівки та скло з водовідштовхувальним покриттям. Спеціальні водовідштовхувальні покриття можуть бути додатковим захистом екрана від бризок чи вологи. Таке рішення допоможе зберегти дисплей сухим і чистим, а також запобігти появі подряпин чи збору численних відбитків пальців.
- Герметичні сумки. Ідеальний варіант для походів, пляжних відпочинків або активного відпочинку на воді. Герметичні сумки створені для повного захисту гаджетів, дозволяючи занурювати їх під воду на кілька метрів. Такі сумки також захищають від бруду та піску, що є корисним при відвідуванні пляжів.
- Аксесуари для кріплення. Якщо ви збираєтеся у подорож чи похід, зверніть увагу на аксесуари для кріплення смартфона на рюкзак або пояс. Вони надійно фіксують пристрій, захищаючи його від падінь з кишень, а також надають швидкий доступ до нього, коли вам це потрібно.
- Спеціальні чохли для спорту. Чохли для бігу або їзди на велосипеді можуть мати додаткові вологозахисні властивості, що допоможе зберегти смартфон у сухому стані навіть під час інтенсивних тренувань.
Ці аксесуари дозволять зберегти ваш пристрій у безпеці навіть у найскладніших умовах, що робить їх обов’язковими для покупки прихильникам активного способу життя.