Румунія збільшила закупівлю боєприпасів після вторгнення російських дронів на свою територію
Румунія збільшила закупівлю боєприпасів після вторгнення російських дронів на свою територію

Румунія збільшила закупівлю боєприпасів після вторгнення російських дронів на свою територію

Румунія проводить стратегічні кроки для того, аби зміцнювати свою оборону в умовах триваючої російсько-української війни, прискорюючи закупівлю боєприпасів і закликаючи НАТО відреагувати на вторгнення РФ в повітряний простір країни.

Зокрема, Вища рада національної Румунії заявила, що агресивні дії Росії в регіоні змусили країну переоцінити та скоригувати свої сили з військових закупівель для зміцнення своєї обороноздатності, повідомляє Euractiv.

Також члени Ради обговорили План розвитку румунської армії на 2025-2034 роки. У відомстві наголосили на необхідності для країни розвивати свій внутрішній промисловий потенціал з виробництва сучасної військової техніки як для збройних сил мирного часу, так і для підтримки в робочому стані наявної техніки, захисту критично важливих інтересів безпеки і забезпечення безпеки ланцюга поставок.

У Раді наголосили й на "виробництві і розробки нового обладнання для посилення військового потенціалу під час криз або у воєнний час".

Крім того, на засіданні було розглянуто останні події агресії РФ, а саме нещодавні ескалації, які є "кричущими порушеннями міжнародного права".

"Було оцінено їхній вплив на регіональну безпеку в Чорному морі, що має значні наслідки як для Європи, так і для євроатлантичного регіону. Були обговорені додаткові заходи стримування і контрзаходи для реалізації на національному рівні і за підтримки союзників по НАТО", - йдеться в заяві.

За інформацією Business Insider, таке засідання відбулося тоді, коли міністр оборони Румунії Анджел Тилвар закликав НАТО до "рішучої, скоординованої" відповіді на вторгнення російських ракет і безпілотників в повітряний простір країни.

"Країни В9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет в повітряний простір НАТО в Польщі, Румунії, Латвії, а також ескалацією напруженості на східному фланзі НАТО. Саме тому необхідна потужна, скоординована відповідь на рівні Альянсу, а також якнайшвидше запровадження ротаційної моделі протиповітряної оборони і інтегрованої протиракетної оборони", - наголосив він.

У виданні нагадали, що група B9 або Бухарестська дев'ятка була створена після анексії Криму Росією у 2014 році. До неї входять Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина та Чехія.

Джерело: УНІАН

Джерело матеріала
loader
loader