В Україні жінки опановують нові спеціальності: які є робочі місця
В Україні жінки опановують нові спеціальності: які є робочі місця

В Україні жінки опановують нові спеціальності: які є робочі місця

Жінки опановують нові професії.

Жінки все більше опановують професії, які раніше вважалися суто чоловічим. Перекваліфікація - це крок вимушений. Чоловіки ідуть на фронт.

Про це йдеться у сюжеті ТСН. 

Як в Україні жінки опановують нові професії

Через повітряні атаки росіян на енергооб’єкти, попит на сонячну генерацію в Україні зріс у рази. Щоби мати світло, сонячні панелі ставлять на школи, лікарні, житлові будинки, котельні і водоканали. І усе це - треба не лишень раз поставити, а й далі обслуговувати. Відтак в Україні набрали на навчання перших монтувальниць сонячних електро-станцій. Головна вимога до кандидаток - це мати технічну освіту. 

Навчальний процес монтувальниць СЕС складається з декількох етапів. Слід навчитися користуватися екіпіруванням. Вміти монтувавати панелі на різних типах дахів і розумітися в термінології. З ініціативою вчити дівчат - монтувальниць СЕС виступили в неурядовій організації. Вони встановлюють сонячні станції на об’єктах критичної інфраструктури. І стикнулися з дефіцитом кадрів. А далі буде ще складніше.

Нестача робочих рук у тилу - величезна проблема, яка з’явилася від повномасштабного вторгнення. Коли чоловіків мобілізують, то жінки можуть піти на їхні місця - зрозуміла пані Юлія. Вона керівниця компанії, що дає в оренду будівельну техніку з операторами.

"Я розуміла, що хлопців все більшатиме на фронт. Треба вситигнути передати досвід. Треба встигнути навчати
дівчат", - каже вона. 

Дівчат вчать кермувати екскаваторами та навантажувачами. Інструктор - операторками задоволений.

Ніна сьогодні крутить руль телескопічного наватажувача. Відпрацьовує плавний хід і розрівнювання ґрунту. Щиро сміється і зізнається, що вона зараз у декретній відпустці. У неї трійко діток і найменшій - рік.

Марія на екскаваторі нині вчиться працювати переднім ковшем. У неї особиста мотивація іти операторкою.

"Хотілося щось змінити кардинально у житті. Біль втрати за братом і страх за сина, що на передвій. Мене виснажили", - каже жінка. 

Ось такий тренувальний табір триває дев’ять тижнів. Окрім теорії і практика, операторки проходять ще й курс тактичної медицини. Вчаться накладати турнікет, томпонувати відкриті рани і витягувати людей з-під уламків. Для учасниць усе це безкоштовно. Головна вимога - після випуску, піти працювати за фахом.

Підприємства стикаються з браком працівників

За дослідженням Мінекономіки: майже кожне друге підприємство зіткнулося з труднощами при заповненні вакансій у 2024 році. Основними причинами браку робочих рук називають - мобілізацію (67%) та міграцію (54%). 

Брак кадрів відчувають у столичному метрополітені - тут не вистачає електриків, екскаваторників, токарів і слюсарів. А щоби заповнити вакансії машиністів, стали набирати машиністок.

Одна із жінок уже працює. Інші - навчаються. Навчання триває до 11 місяців. Тут і теорія, і навчання на тренажері.

Головна вимога - мати відмінне здоров’я. І через це тутешніх працівників - ветеранів майже не можуть взяти на ту ж посаду. У метрополітені планують перекваліфіковувати своїх же робітників, які повернуться з війни.
Така схема працюватиме і на державному рівні.

Міністерство економіки разом з центрами зайнятості обіцяють посилювати центри профтехосвіти. Їхня мета - кількість спеціалістів робітничих професій збільшити удесятеро.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН НОВИНИ за 23 вересня 2024 | Новини України СЬОГОДНІ НАЖИВО

  • Візит Зеленського до США: що відомо про план перемоги та з ким зустрінеться президент України
  • Величезний склад путінських ракет злетів у повітря: що тепер буде з обстрілами України
  • Київ стає пустелею: мешканці скаржаться на засилля колючої рослини-чужинця у місті
  •  
Джерело матеріала
loader
loader