Його проголошено Резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2017 року, повідомляє Укрінформ.
Пропозиція про проголошення Міжнародного дня жестових мов надійшла від Всесвітньої федерації людей із вадами слуху – організації, що нині об'єднує 135 національних асоціацій глухих і захищає права близько 70 млн людей із порушеннями слуху по всьому світу.
Дата 23 вересня була обрана на відзначення створення цієї федерації в 1951 році.
Жестові мови – це повноцінні природні мови, що відрізняються від розмовних мов. Існує також міжнародна мова жестів, яку використовують люди з вадами слуху на міжнародних зустрічах, а також під час поїздок і особистого спілкування. Вона вважається основною формою жестової мови, яка не така складна, як природні жестові мови знаків, і має обмежений лексикон.
Резолюція, яка проголошує Міжнародний день жестових мов, підтверджує, що ранній доступ до мови жестів і послуг мовою жестів, включаючи якісну освіту, має життєво важливе значення для зростання і розвитку людини з вадами слуху. Крім того, цей документ визнає важливість збереження жестових мов як елемента мовного та культурного розмаїття.
Як повідомлялося, Київський академічний театр ляльок вводить у репертуар на постійній основі вистави, адаптовані для глядачів з порушеннями слуху.