Через удари по зерновій та портовій інфраструктурі під загрозою опинилися країни Африки та Азії, які отримували українське зерно.
Збитки від привласнення українського зерна Росією перевищують 30 мільярдів гривень, але ця сума не є остаточною, заявив Юрій Бєлоусов, керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора.
Росія фактично шантажує світову спільноту, створюючи реальну загрозу голоду для інших країн, цитує Бєлоусова Офіс генпрокурора в Telegram.
За його словами, через удари по зерновій та портовій інфраструктурі під загрозою опинилися країни Африки та Азії, які отримували українське зерно, оскільки Україна залишається одним із ключових постачальників у рамках Світової продовольчої програми.
Генпрокуратура виділила два періоди атак Росії на агропромислову інфраструктуру, що мають прив’язку до зернової угоди. До її підписання обстріли здійснювалися з артилерійських систем в прифронтових зонах.
«Після того, як Україна відмовилася від загрозливих умов країни-агресора, масштаби ударів почали розширюватися. У першу чергу ціллю стала Одеса та Одеська область, яка має найбільш потужну і розвинену інфраструктуру», — додав Бєлоусов.
Зазначається, що Росія почала застосовувати різні засоби ураження, зокрема шахеди, Іскандери, тактичні авіаційні ракети, а також ракети морського і наземного базування.
Юрій Бєлоусов підкреслив, що Росія хоче позбавити українців засобів для існування, намагаючись викрасти зерно, а якщо це не вдається — знищити його.
Він також додав, що на сьогодні збитки від привласнення зерна попередньо оцінюються в понад 30 мільярдів гривень.
Нагадаємо, що Росія продала зерна з окупованих територій на $6 мільярдів. Перші партії відібраного на окупованій території урожаю РФ відправила на зовнішній ринок влітку 2022 року. Згодом було налагоджено масове вивезення зерна. Цим зерном Росія, зокрема, розплатилося з Іраном за постачання ракет, пише The Moscow Times із посиланням на розслідування The Wall Street Journal.