Вашингтон не накладає жодних обмежень, наголошують в Держдепі.
Військова допомога СШАнадходить до України недостатньо швидко. У Вашингтоні цю проблему намагаються вирішити.
Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван в інтерв'ю Фаріду Закарії.
Зокрема, наголошує він, є ще логістичні перепони, а також перешкоди, пов’язані з військово-промисловим комплексом та спроможностями виробництва цих снарядів.
"Тут нічого заперечити з погляду фронтового, так би мовити: виходить недостатньо швидко, недостатньо багато. Але у Вашингтоні ми не займаємося тим, що сидимо й кажемо: давайте не будемо давати 155-мм снаряди й гармати, не будемо давати засоби ППО, F-16, Bradley, HIMARS з більшою швидкістю. Йдеться не про те, що ми накладаємо такі обмеження", - каже американський політик.
Салліван пояснив, що, приміром, снаряди калібру 155 мм відправляють на фронт якомога швидше "просто з конвеєра", незважаючи на те, що обмеження все одно не дозволяють досягнути потрібних обсягів та швидкості постачань.
"Я зібрав свою команду і запитав: до яких країн у найближчі 12 місяців ми плануємо поставити ракети AMRAAM і ракети до ЗРК Patriot? Мені повідомили, що є ціла низка країн, куди ми відправляємо ці ракети. Тоді я сказав: "Візьміть кожну з цих ракет — кожну - і відправити їх всі до України", - розповів радник президента США.
Він також повідомив, що Штати працюють над великим пакетом допомоги Україні, який намагатимуться ухвалити до кінця вересня. Втім, з його слів, проблема полягає в тому, "щоб пробитися крізь товщу складних логістичних і операційних процесів, аби це озброєння зрештою дісталося фронту".
- У Путіна прокоментували заяву Столтенберга про удари по Росії
- США ознайомились з "елементами" плану перемоги Зеленського: деталі
- Шольц зробив заяву про шляхи для досягнення миру в Україні