Якість води у річці Десна на водозаборах Київської області нині відповідає санітарним нормам. За даними фахівців, жодних перевищень за ключовими показниками, такими як пестициди, важкі метали та органічні сполуки, не виявлено. Про це повідомляє прес-служба Мінприроди.
- На Київщині перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук та важких металів не виявлено. Загибель риби не виявлено. По азоту амонійному, нітритам та хлоридам перевищень не зафіксовано. Зазначаємо, що, за даними Київводоканалу та оцінками вчених, очисні споруди Київводоканалу впораються із забрудненням у разі його доходу до точок водозабору. Якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм та правил, - зазначили у відомстві.
У той же час на Сумщині, у річці Сейм, фіксується погіршення якості води, ймовірне джерело забруднення – територія РФ. Найгірші показники – біля сіл Пруди та Мутін, де споживання кисню становить понад 100 мг на кубічний дециметр. Однак у Чернігівській області ситуація покращується, більшість показників у нормі. Якість води річки Десна на Чернігівщині також покращується, всі показники відповідають санітарним нормам.
- 17 вересня поблизу села Мутин Сумської області зафіксували погіршення якості води у річці Сейм. Фахівці з'ясовують причину та попереджають про можливе повторне забруднення річки.
- 12 вересня директор Інституту гідробіології Сергій Афанасьєв і директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий заявив, що і поточним джерелом забруднення річок Сейм і Десна виявився Теткінський цукровий завод, розташований на території Курської області РФ.