Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Американські військові у квітні перевезли «Тайфун» на Філіппіни, де цей комплекс мав бути залучений до масштабних спільних навчань. Тоді про обов’язкове його повернення до США після завершення маневрів не йшлося, і ракетний комплекс залишився на острові.
Наразі «Тайфун», який може запускати різні типи ракет, включаючи загоризонтні зенітні SM-6 і крилаті «Томагавк» із дальністю понад 1600 км, знаходиться у північній частині Лусона, звідки може уразити цілі майже в усьому Південнокитайському морі і Тайванській протоці, а також навколо самого Тайваню.
Філіппінські офіційні особи заявили, що їх та американські військовослужбовці продовжують тренуватися з цією ракетною системою.
Нарощування військового потенціалу на Філіппінському архіпелазі, що сусідить із Тайванем, є важливою частиною стратегії США зі стримування агресивної активності Китаю в регіоні, а в разі спроби Пекіна силою встановити контроль над Тайванем філіппінські острови стануть для американських військових ключовим плацдармом із допомоги острову.
Розгортання потужного ракетного комплексу «Тайфун» на Філіппінах відбувається в період різкого загострення суперечок у Південнокитайському морі між Китаєм і цією країною-союзником США за оборонним договором і на тлі небезпечних зіткнень між китайськими й філіппінськими кораблями в останні місяці.
Китай неодноразово засуджував розгортання ракетної системи на Філіппінах, перше в Індо-Тихоокеанському регіоні, звинувачуючи Вашингтон у розпалюванні в регіоні гонки озброєнь і вимагаючи негайного виведення комплексу до США.
У липні міністр закордонних справ Філіппін Енріке Манало запевнив свого китайського колегу Ван Ї в тому, що наявність ракетної системи в його країні не становить загрози для Китаю і не дестабілізує регіон.
Як повідомляв Укрінформ, судно берегової охорони Філіппін, яке п’ять місяців стояло на якорі біля спірної мілини Сабіна в Південнокитайському морі та через яке трапилося кілька небезпечних сутичок із китайськими кораблями, залишило цей район і повернулось до порту базування.