Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці події у Фейсбуці.
Товариство української культури в Угорщині, вже втретє бере участь на Будапештському міжнародному книжковому фестивалі, презентує українські культурні здобутки разом із Фундацією української книги в Угорщині «UNABOOK» та посольством.
Цього розу спільними зусиллями український національний стенд «Ukraine» буде організовано вперше.
У відвідувачів стенда буде можливість ознайомитися з українськими видавництвами «Vivat» і «Ранок», виробничі потужності яких постраждали від ракетної атаки російського агресора, а також видавництвами «Кліо», «Карпати», громадською організацією «GEN.Ukrainian». Запрошена почесна гостя національного стенда – українська поетеса і журналістка Юлія Бережко-Камінська.
«Фестиваль стане для всіх чудовою нагодою познайомитися з літературою, що відображає нашу боротьбу за свободу, національну ідентичність та людські цінності в умовах війни.
Ми матимемо за честь представити книги, створені в найскладніших умовах воєнного часу, і розповісти про видавничу діяльність в Україні та української громади в Угорщині», – йдеться в анонсі.
Програма українських заходів у рамках фестивалю:
- 27 вересня 2024 (п’ятниця) 11:00-11:45
Презентація Artbook Cryones
Gen.Ukrainian – громадська організація, що спеціалізується на психологічній реабілітації дітей та підлітків, які пережили полон, примусову депортацію, втрату батьків.
15 історій дітей, учасників психоедукаційних реабілітаційних таборів Gen.Сamp, задокументовані в артбуку Cryones – збірці недитячих історій про жахи війни.
З англійської мови «crayons» перекладається як «кольорові олівці», але автори вкладають інший – глибший сенс у його значення: «cry ones» – «ті, що плачуть».
- 27 вересня 2024 (п’ятниця) 12:00-12:45
Презентація видавництва «Vivat» «Намисто історій як шлях до серця Європи»
Видавництво «Vivat» з незламного Харкова, всупереч усім обстрілам, руйнуванням, постійним блекаутам намагається продовжувати свою діяльність на культурному фронті. Представлені книги частково зачіпатимуть тему війни, але передусім говоритимуть цікавими сильними історіями, які проникають в серце: «Мотанка», «Слова і кулі», «Україна. Шлях до серця Європи», «Ведмежуня мандрує в Карпати», «Клуб врятованих. Непухнасті історії», «Героїчні казки», «Крилаті історії».
- 27 вересня 2024 (п’ятниця), 13:00-13:45
Презентація видання «Україна: пекельний 22-й. Народний щоденник»
«Україна: пекельний 22-й» – певною мірою щоденник перших місяців цієї війни – живий, різноплановий, емоційний. Тут є місце для численних фактів, особистих свідчень, емоційних розповідей, зауважень, реплік, глибоких повідомлень, рефлексій, есе…
- 28 вересня 2024 (субота), 13:00-13:45
Перша міжнародна зустріч сучасних авторів. Для кого сучасна поезія і про що вона у нас і в наших сусідніх країнах?
Читаємо вголос та спілкуємося з поетами – Анною Луняковою з Чехії, Юлією Бережко-Камінською з України, Петером Шулеєм зі Словаччини, а також із Вірагом Ердешем. Модератор Міклош Форгач.
- 28 вересня 2024 (субота), 18:00-18:45
Презентація двомовної антології «Поетична вАрта. Українська поезія спротиву».
У цій динамічній антології-білінгві представлено чоловічий та жіночий духовно-практичний досвід російсько-української війни, погляд поетів із самого її пекельного епіцентру, яким є наразі Україна у світі. Кожен автор виступає тут лише з одним твором, але всі вони разом – один міцний кулак, поетична арта (артилерія) супроти ненависного ворога, духовна варта (сторожа) на східних рубежах Європейського Союзу.
Місце розташування стенда «Ukraine»: Millenáris park, 1024 Budapest, kis rókus utca 16-20. Стенд «Ukraine»: Будинок-В, стенд номер G 5 (галерея).
Місце проведення презентацій: Millenaris park, 1024 Budapest, kis rokus utca 16-20, Будинок-В, Irodalmi Bázis, стенд номер G 8 (галерея).
Нагадаємо, Фундація української книги в Угорщині «UNABOOK» видала у Будапешті повість дитячої письменниці Еліни Заржицької «Три сходинки Голодомору», присвячену 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні.