10 фактів до ювілею YouControl
10 фактів до ювілею YouControl

10 фактів до ювілею YouControl

Як ставитися до ювілеїв? Ніхто не знає, як “правильно”. Одні урочисто святкують, інші не афішують свій вік… Щодо YouControl, то для нас це поки перша кругла дата, тому залишити її без уваги ми точно не можемо.

Сергій Мільман заснував ТОВ “Ю-Контрол” у вересні 2014 року. Commerce Institute зазначає, що лише 35% бізнесів залишаються на плаву протягом 10 років. Але для нас це зовсім не привід ставитися до себе занадто серйозно. Навпаки, хочемо поділитися деякими фактами та спогадами, які, власне, і зробили YouControl таким, яким ви знаєте його сьогодні. 

Аналітичний сервіс на основі відкритих даних з найбільшою кількістю агрегованих публічних реєстрів

YouControl  містить інформацію із понад 220 відкритих джерел даних. Система формує повне досьє на кожну компанію та ФОП України. Скоринговий показник “Експрес-аналіз” досліджує діяльність підприємств за майже 600 факторами, в тому числі щодо актуальної та історичної пов’язаності з росією, Білоруссю, Іраном. Зручно відстежувати відповідність вимогам законодавства з фінансового моніторингу та податкової обачності, моніторити фінансовий стан компаній і банків. 

Також система дозволяє перевіряти фізичних осіб. Містить інформацію про приналежність до санкційних списків, національних публічних діячів, фінансово-промислових груп. 

Експрес-аналіз від YouControl

Соціальний напрямок

YouControl має соціальну місію в межах якої з 2016 року надає спеціальний доступ представникам медіа, громадським і антикорупційним організаціям, благодійним фондам, закладам вищої освіти. Вони використовують дані з системи під час пошуку інформації, фактчекінгу, проведення антикорупційних розслідувань і аналітичних досліджень, перевірки декларацій чиновників тощо. На сьогодні маємо 600+ партнерів соціального напрямку. А журналісти створили майже 20 тисяч суспільно-важливих розслідувань послуговуючись даними й інструментами YouControl.

На фото зліва на право: Я. Кравченко, С. Мільман, О. Шалайська, О. Лємєнов, О. Шалайський, Д. Бігус, Н. Чорногуб, 2018 рік, проєкт “Викривай з YouControl”

Перемога у кейсі зі сфальсифікованою справою СБУ

 

У 2017 році Служба Безпеки України проводила обшуки у топменеджменту та офісі компанії. Розслідування щодо YouControl від початку було штучним і безпідставним. Після докладення юридичних зусиль, проведення експертиз, залучення медіа та громадськості органи досудового розслідування були вимушені закрити кримінальні провадження. Іншим наслідком протизаконних дій органів досудового розслідування було відкриття кримінального провадження щодо слідчого СБУ, який вів справу, та притягнення до дисциплінарної відповідальності його процесуального керівника, прокурора Генеральної прокуратури. 

Перемога, яку ми виборювали протягом двох років, дозволила досягти одразу кількох цілей. Ми захистили свою репутацію. Нас підтримала активна громадськість, медіа, партнери, а це означає, що у нас з багатьма свідомими людьми спільні цінності. Ми захистили ідею відкритості даних як таких, що можуть допомогти вирішити важливі питання в державі. На своєму прикладі продемонстрували, що бізнес може в правовому і публічному полі захиститися від недоброчесних правоохоронців та відстояти власні права.

Шевченківський районний суд Києва, 2018 рік

Власна Академія

YouControl Academy була створена у 2020-му. Освітня платформа доступна для всіх охочих отримати знання і наразі налічує 5 напрямків: комплаєнс, OSINT, AML, кібербезпека та фінансовий моніторинг. Всі курси  базуються на практичному досвіді та реальних кейсах експертів з понад 60 країн.  Курси  проходять в онлайн форматі. Учень обирає тему, яка його цікавить, та починає ознайомлюватися із навчальними матеріалами. За весь час існування проєкту на платформі зареєструвалися понад 2000 людей, 700 з них успішно пройшли фінальне тестування  та отримали сертифікат.

YC Academy 

Допомога країні та волонтерство

В перший рік повномасштабної війни ми запустили декілька проєктів спрямованих на допомогу країни. Спільно з Artellence та за підтримки СБУ розробили застосунок "ТиХто", з яким ЗСУ, поліція та військові перевіряли фізосіб на блокпостах, щоб не пропустити підозрілих осіб та ДРГ. 

Разом з Міністерством оборони та фондом КОLO реалізували запуск волонтерської платформи для потреб ЗСУ та ТрО “Люди для України”.

Почала працювати міжнародна платформа з виявлення російського та білоруського сліду при перевірці іноземних компаній по всьому світу –RuAssets (зараз YC World). На сьогодні продукт містить близько 145+ млн міжнародних звʼязків. До слова, шукаючи “російський слід”, YouControl став дотичний до арешту та конфіскації російських активів в 1 млрд доларів, який здійснили правоохоронці та НАЗК.

YC World

Крім традиційної направленості – комплаєнсу та бізнес-розвідки – закцентувалися на інструменті, який дав українському бізнесу нові можливості в умовах війни. Так виник YouControl.Market (YC.Market), що націлений на швидкий пошук надійних партнерів та аналіз різних секторів бізнесу. 

Протягом 2022 року, коли через хакерські атаки були недоступні держреєстри і відчувався значний дефіцит інформації, ми суттєво допомогали правоохоронцям та держорганам. Крім того, нам приємно бути серед ІТ компаній, які потужно підтримують країну та увійти до  рейтингу найбільших платників податків.

А ще ми постійно надаємо допомогу ЗСУ та українцям, постраждалим внаслідок збройної агресії. Волонтеримо всією командою: від донатів та підтримки фондів до виготовлення окопних свічок та маскувальних сіток, прибираємо місця від наслідків прильоту ракет, допомагаємо у лікарнях, службах психологічної підтримки, освітніх програмах для українських дітей за кордоном.

Прибирання наслідків влучання ракети в подвір'я на Київщині, 2023 рік

Вплив на зміни через суспільно-важливі дослідження

YouControl створює аналітичні дослідження на суспільно-важливі теми: про стан економіки, бізнесу зокрема, тренди в різних галузях (банки, агро, ІТ, енергетика), про зв’язки компаній та публічних діячів з агресором, аналізує публічні закупівлі, декларації чиновників, санкційні списки. 

Користь для суспільства таких досліджень доведена. Як приклад: після публікації одного з матеріалів про 1 мільярд держкоштів, що отримали українські компанії пов'язані з країнами-агресорами,  Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про заборону здійснення публічних закупівель у компаніях, які пов’язані з росією, Білоруссю та резидентами цих країн.

Офіс у приватному будинку з садом

Восени 2022 року офіс YouControl переїхав з БЦ до повністю автономного будинку, де створено умови для безперебійної роботи й можливості повноцінного проживання: є потужний генератор, старлінк, акумулятори, запаси води та їжі для співробітників і їх родин.

Офіс-будинок став нашим укриттям, місцем зустрічей, роботи та підтримки один одного. У будь-який час тут можна працювати, вчитися, грітися біля каміна, пекти пиріжки, займатися йогою на свіжому повітрі та плавати у басейні. Тому розсилки від HR у нас можуть стосуватися не лише організаційних питань, а й містять нагадування про тематичні вечори в офісі, заходи з волонтерства, зустрічі з психологом, розвиваючі та інтерактивні події для дітей колег.

Офіс YouControl 

“Булочний цех”

Не кожна компанія може похвалитися власними рок-зірками. Ми – можемо! Гурт “Булочний цех” складається з наших колег. Він існує з 2018 року, і без нього не проходить жодне свято в YouControl. Зараз гурт складається з семи учасників, двоє колег професійні музиканти, інші – любителі. Загальний репертуар гурту – кавери відомих рок-гуртів. Проте, є вже і дві пісні “власного виробництва”. 

Гурт “Булочний цех”

Зв’язок без кордонів

Триматися єдиною командою на відстані складніше, ніж перебуваючи в одному офісі, одному місті чи хоча б країні. Проте тепер ми маємо досвід комунікації та роботи команди крізь кордони. У компанії є практика своєчасного реагування на зміну місця перебування і переміщення співробітників та надання всієї необхідної допомоги. Ми завжди на зв'язку для підтримки, спілкування, ефективної співпраці усієї команди. Ну а такий корпоративний  інтертеймент як “Таємний Санта” воістину став міжнародним, бо посилки з подарунками мандрують по всьому світу в пошуках ю-контролівців.

Адвокація закритих відкритих даних 

Впродовж всієї діяльності YouControl відстоює право громадян на можливість безперешкодного використання інформації з відкритих джерел, адвокатує тему незаконного закриття публічних реєстрів. Особливо гострою проблема стала після 24-го лютого 2022 року, коли понад 400 важливих наборів даних було закрито. 

Ми боремось за допомогою публічних виступів та роз’яснювальних статей в медіа, офіційних звернень на адресу Мінцифри та розпорядників даних, об'єднання навколо теми впливових громадських організацій та бізнес-асоціацій. Робили дослідження на основі опитування тисячі користувачів системи, які розповіли про те яких даних і чому  їм не вистачає найбільше. А ще порахували, що кожного дня економіка країни втрачає близько 90 млн грн через закриття публічних реєстрів.

Дослідження “Тисяча користувачів YouControl про закриті публічні реєстри”, 2022 рік

Станом на сьогодні спільно з проактивною громадськістю, представниками медіа та бізнесу, суспільству вдалося домогтися відкриття реєстру корупціонерів, декларацій чиновників, фінансової звітності компаній від Держстату, реєстру арештованих активів, часткового відкриття ЄДР. Наразі працюємо над відкриттям даних, які б дозволяли здійснювати громадський моніторинг та посилювати антикорупційний тиск. Зокрема, вбачаємо важливим відкрити інформацію про податковий борг, ліцензії, екологічні дані, повне відкриття ЄДР. 

Не будемо удавати, що ці 10 років “пролетіли непомітно”. Насправді чимало подій відбулось за цей час і багато чого змінилося. Але незмінною залишається командна згуртованість, а також наша місія: формування прозорого бізнес-середовища. Ми створюємо новітні аналітичні інструменти на основі відкритих даних, робимо  важливу інформацію доступною та зручною для використання, вболіваємо за сферу open data і плануємо робити це надалі. 

Дякуємо всім, хто допомагає нам на цьому шляху, та запрошуємо до перегляду інтерв’ю з фаундером і СЕО YouControl Сергієм Мільманом.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader