Про це повідомило Міністерство економіки України, передає Укрінформ.
«У серпні 2024 року українська економіка зросла на 3,5% (±1%) у порівнянні із серпнем минулого року. За вісім місяців цього року зростання ВВП оцінюється на рівні 3,9% (±1%) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року», - йдеться у повідомленні.
За словами першої віцепрем'єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко, ключовими факторами економічного зростання стали розвиток промисловості та позитивні тенденції у сферах транспорту, будівництва та внутрішньої торгівлі. До того ж, у серпні вперше за кілька місяців покращилися бізнес-очікування та споживчі настрої, чому сприяли мінімальні «віялові» відключення електроенергії впродовж місяця.
«Динаміка зростання економіки за перші вісім місяців 2024 року на рівні 3,9%, наразі відповідає оновленому урядовому прогнозу. Зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%», - зауважила Свириденко.
Зазначається, що брак висококваліфікованих кадрів залишається викликом для бізнесу, що стримує економічне зростання та впливає на прогнози підприємців.
Свириденко також відзначила позитивні тенденції у промисловості завдяки стабільному доступу до електроенергії, роботу Українського морського коридору та високий інвестиційний попит на продукцію машинобудування та будівельні матеріали.
У транспортній галузі зросли обсяги внутрішніх залізничних перевезень та переробки вантажів у морських портах. Будівельна сфера показала збільшення обсягів будівельно-монтажних робіт, а у внутрішній торгівлі спостерігалось зростання обороту.
У Мінекономіки зазначили, що незважаючи на падіння обсягів виробництва у сільському господарстві через погодні умови, позитивна динаміка зберігається у тваринництві завдяки стабільному попиту на внутрішньому ринку та державній підтримці виробників.
Як повідомляв Укрінформ, незважаючи на виклики, пов'язані з плановими відключеннями електроенергії в липні, економіка продемонструвала стійкість – внутрішній валовий продукт України зріс на 2,7% у річному вимірі. Підприємства успішно адаптувалися до складних умов, зокрема завдяки прямому імпорту електроенергії, що дозволило мінімізувати негативний вплив енергодефіциту на економічну активність.