Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Ідеться про передачу вузлів, агрегатів та окремих комплектуючих тайванської бойової авіації, що потребують ремонту, на американські підприємства, де їх відремонтують і повернуть назад до Тайваню.
У Держдепі зауважили, що для такого ремонту використовуватимуться запаси уряду США, тому роботи будуть виконані у максимально стислі терміни і тайванська армія не зазнає втрати боєготовності.
Сполучені Штати є найважливішим партнером і постачальником зброї Тайваню, хоча й не мають офіційних зв’язків із урядом острова, декларуючи підтримку політики одного Китаю.
Міноборони Тайваню подякувало США за новий пакет військової допомоги.
«Ремонт і повернення узгоджених зі Сполученими Штатами частин і аксесуарів літаків допоможе підтримувати боєготовність і безпеку різних типів авіатехніки тайванських ВПС», - зазначили в оборонному відомстві Тайваню.
Попри те, що демократично керований Тайвань ніколи не входив до складу КНР, Пекін вважає острів своєю власною територією та протягом останніх п’яти років посилив військовий і політичний тиск, аби відстоювати свої претензії, які Тайбей рішуче відкидає.
Як повідомляв Укрінформ, Німеччина 13 вересня, вперше за понад двадцять років, направила два військові кораблі через Тайванську протоку.
Фото: GETTY IMAGES