Коли восени обробляти дерева: прості дії для всіх садівників
Коли восени обробляти дерева: прості дії для всіх садівників

Коли восени обробляти дерева: прості дії для всіх садівників

В осінню пору можна активно використовувати міцні розчини препаратів, які заборонено використовувати в період вегетації, пише "Зелена садиба".

Коли обробляти сад восени

Найкраще проводити обробку дерев пізньої осені. Дерева вже впадуть в сплячку, а погодні умови дозволять вам ще поратися в саду. Обприскувати дерева варто після того, як з них повністю обпаде все листя і температура буде +5°С. При мінусовій температурі не рекомендовано проводити будь-яку обробку дерев.

Найкращі препарати для обприскування

"Карбамід"

Ця сечовина спалює спори інфекцій і відкладені на корі яйця комах шкідників. Важливо лише підібрати правильну концентрацію, яка буде дієвою. Якщо дерева не хворіли нічим та не було нашестя якихось комах, то він вважається чистим. У такому випадку "Карбамід" треба застосувати в концентрації 300 грамів на 10 літрів води. Якщо ж дерева мали проблеми, тоді доведеться на 10 літрів води розчинити 700 грамів сечовини.

Варто додати, що "Карбамід" – це гарне азотне добриво. Сечовина здатна стимулювати ріст рослин, якщо окрім осені нею скористатися ще навесні.

Дерева треба обробляти після обпадання листя
Дерева треба обробляти після обпадання листя / Фото Pexels

Залізний купорос

Для чистого саду потрібно 300 грамів розвести в 10 літрах води, для хворого саду знадобиться 500 грамів. Деякі садівники навіть радять змішати «Карбамід» із залізним купоросом в однакових концентраціях.

Розчин залізного купоросу допомагає позбутися від лишайників на стовбурах чи гілках дерев.

У вирі щоденних викликів, рутинних задач та стислих дедлайнів буває не просто втримати все під контролем. Проте не слід забувати про смачні ритуали, які допоможуть поставити світ на паузу та перезарядитися.
Gemini – виділи 10 хвилин для себе.

Мідний купорос

Осіннє обприскування дерев варто проводити розчинивши 300 грамів мідного купоросу в 10 літрах води. Додаючи вапно, у вас вийде відома бордоська суміш. Для пізнього обприскування ще можна скористатися 3% розчином фунгіциду.

Щоб позбутися спорів, яєць та личинок з дерев, важливо обробляти розчинами їх від верхівки до низу стовбура. Також обробці підлягають пристовбурові кола рослини, в яких можуть залишитися спори.

Садівники радять користуватися електричними обприскувачами, які зможуть проникнути в найдрібніші пори та тріщини кори. Під час обробки не забувайте про техніку безпеки. Вам знадобиться респіратор, гумові рукавиці та спеціальний одяг.

Джерело матеріала
loader
loader