Окупанти змінюють тактику обстрілів України: експерти спрогнозували, чого чекати восени
Окупанти змінюють тактику обстрілів України: експерти спрогнозували, чого чекати восени

Окупанти змінюють тактику обстрілів України: експерти спрогнозували, чого чекати восени

Росія з початком повномасштабного вторгнення постійно намагається вдосконалювати тактику обстрілів України. Восени 2024 року повітряні атаки, швидше за все, стануть більш масованими ближче до опалювального сезону, а енергетика буде під прицілом усе частіше.

Прогнозом фахівців поділилося видання "BBC Україна". До прикладу, авіаексперт із Державного музею авіації Валерій Романенко впевнений, що обстріли будуть більш інтенсивним.

"Бо зараз росіяни не використовують повний потенціал ракет. І шукають слабкі місця українського ППО", – пояснив він.

Військовий оглядач Олександр Коваленко іншої думки. Він вважає, що кількість ворожих масованих атак у вересні навряд чи перевершить серпень.

"Вересень за активністю як ракетної компоненти, так і Shahed-131/136 не повинен стати більш інтенсивним, або рівним серпню. Не виключено, що зараз командування російських військ у питаннях ракетних ударів та дронових нальотів більше орієнтуватиметься на опалювальний сезон", – написав Коваленко.

Експерти припускають, що агресор, можливо, застосовуватиме більше ракет із балістичною траєкторією, особливо якщо Іран справді передав росіянам "військову допомогу".

Як Росія змінювала тактику обстрілів України

Журналісти вказали, що ворожі удари літа-осені поточного року суттєво відрізняються і від перших ударів 22 лютого 2022-го, і від знакового обстрілу 10 жовтня 2022-го, з якого почалися масовані ракетні нальоти по енергетиці.

Противник змінив і склад засобів, що використовуються для комбінованих ударів, і характер застосування тих чи інших ракет і дронів, і вибір цілей.

Можна сказати, що головна тенденція – це частіші запуски балістики. Зокрема, Валерій Романенко заявив, що "відсоток балістичних ракет в обстрілах постійно зростає".

Вони загрожуватимуть нам ще більше, якщо Тегеран вирішить продати Москві не лише Fath-360 (вони можуть бити на відстань до 120 км), а й далекобійні засоби (такі як Fateh-110, Fath-313 чи Zolfaghar).

"Тому Україні вкрай важливо отримати більше комплексів та ракет для боротьби проти балістичних ракет. А також – дозвіл бити західним озброєнням по Росії, щоб ловити ті ж "Іскандери", – наголосив Романенко.

Інша тенденція російських авіаударів – збільшення масовості, складності (комбінованості) та тривалості атак.

Наприклад, 26 серпня окупанти для ударів по Україні задіяли загалом 236 ракет різних типів і дронів. Вони запускалися з різних напрямків, на різній висоті та протягом тривалого часу, щоб збивати цілі нашим Силам ППО було максимально складно.

Ще одна характерна риса нинішніх обстрілів – влучання в очевидно цивільні об'єкти: від "Охматдиту" у Києві й центру реабілітації у Сумах до готелів у різних регіонах.

"Три з чотирьох російських ракет атакують в Україні цивільні об'єкти: житлові будинки, дитячі лікарні, навчальні заклади, електростанції. Це відвертий терор проти мирного населення й порушення норм Міжнародного гуманітарного права", – зазначив Центр стратегічних комунікацій ЗСУ.

Як повідомляв OBOZ.UA, ввечері 11-го і вночі 12 вересня Україна пережила чергову атаку Російської Федерації дронами-камікадзе Shahed-136 і ракетами. Станом на 9:00 було виявлено та здійснено супровід 69 засобів повітряного нападу. Сили протиповітряної оборони нашої країни збили 44 ударних БПЛА.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader