Нові симуляції показують, що існує надзвичайно мала ймовірність того, що астероїд-убивця міст Апофіс може бути підштовхнутий на курс зіткнення із Землею іншим астероїдом до того, як він пролетить повз нашу планету у 2029 році.
Існує невеликий, але ігнорований ризик того, що астероїд «Бог Хаосу» Апофіс може врізатися в Землю під час надблизького зближення з нашою планетою у 2029 році, показує нове дослідження. Ймовірність такого катастрофічного зіткнення становить більше одного на мільярд — але ми не зможемо виключити його ще щонайменше три роки.
Апофіс — це космічна скеля у формі арахісу, що має близько 1100 футів (340 метрів) в поперечнику, або приблизно такий самий розмір, як Ейфелева вежа. При таких розмірах він недостатньо важкий, щоб вважатися астероїдом-вбивцею планети, але достатньо великий, щоб стерти з лиця землі велике місто і викликати кліматичні наслідки для всієї планети. «Потенційно небезпечний» об’єкт був виявлений у 2004 році і названий на честь Апепа, єгипетського змієподібного бога темряви і безладу, за що отримав прізвисько “Бог Хаосу”.
Невдовзі після відкриття космічного каменю астрономи виявили, що 13 квітня 2029 року Апофіс надзвичайно близько пролетить повз Землю, що викликало побоювання, що він може врізатися в нашу планету. Однак подальші спостереження показали, що астероїд безпечно пролетить повз Землю на відстані менше 20 000 миль (32 000 кілометрів) — менше однієї десятої відстані між Землею і Місяцем, за даними NASA. Це все ще може бути досить близько, щоб влучити в деякі з наших найвіддаленіших супутників на навколоземній орбіті.
Але великі астероїди, такі як Апофіс, можуть бути збиті з курсу зіткненням з меншими астероїдами, подібно до того, як місія НАСА DART успішно перенаправила астероїд Диморфос, врізавшись в нього космічним апаратом у 2022 році. Дослідники раніше попереджали, що це може статися з Апофісом протягом наступних п’яти років, що потенційно може вивести вбивцю міст на курс зіткнення з Землею.
У новому дослідженні, опублікованому 26 серпня в журналі Planetary Science Journal, астроном Пол Вігерт — експерт з динаміки сонячної системи із Західного університету в Канаді — підрахував ймовірність такого сценарію і виявив, що, хоча це вкрай малоймовірно, він все ж можливий.