Різного роду аферисти постійно вдосконалюються та вигадують нові схеми шахрайств, під час яких заволодівають грошима своїх жертв. Тому поліція настійливо радить бути уважними і обережними під час спілкування з невідомими співрозмовниками по телефону та в соціальних мережах, навіть тоді, коли вони називаються працівниками банків або ж і принцами.
До Сумського районного управління поліції звернувся 63-річний сумчанин з заявою про шахрайство. Чоловік розповів поліцейським, що днем раніше йому зателефонувала невідома особа, яка назвалася «працівником кібербезпеки НБУ» та повідомила про нібито несанкціоновані дії з його банківською карткою, для припинення яких власнику картки потрібно було повідомити певну інформацію. Введений в оману громадянин повідомив невідомому співрозмовнику коди з надісланих йому смс-повідомлень, і вже дуже скоро виявив, що з його банківської картки було неправомірно знято гроші в сумі 73433 гривні.
В Сумах 46-річна місцева жителька теж стала жертвою шахрая. Жінка повідомила правоохоронцям, що в соціальній мережі Facebook познайомилася з невідомою особою, яка представилася “Принцом з Дубая”. “Принц” виявив бажання відправити їй посилку з цінним майном, проте жінка повинна була сама оплатити вартість її доставки грошима у сумі 10 000 гривень. Очікуючи обіцяну посилку, сумчанка виконала вимогу “принца” та перерахувала на вказаний їй шахраєм банківський картковий рахунок одного з українських банків необхідну суму.
Мешканець Шостки, 55-років, на жаль, теж повірив аферисту, що назвався працівником банку та запропонував “матеріальну допомогу від ООН”. Чоловік, будучи введеним в оману, діючи за вказівками співрозмовника, повідомив йому свої банківські дані та код надісланий в смс-повідомленні. Внаслідок такої необачності з його банківської картки було неправомірно знято гроші в сумі 3748 гривень.
За всіма зверненнями від громадян до поліції стосовно шахрайств були відкриті кримінальні провадження за ст. 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України. Поліція веде розшук злочинців.