Корейські науковці розробили нову технологію виробництва цинкових батарей, які можуть працювати в десять разів довше за літій-іонні аналоги.
Як повідомляє Interesting Engineering, нові батареї використовують воду як електроліт — це робить їх екологічно чистішими у порівнянні з традиційними літій-іонними акумуляторами, які містять токсичні рідини.
"Оскільки водяно-цинкові батареї використовують два електрони на іон, вони теоретично можуть запропонувати більш ніж вдвічі більшу місткість, ніж літій-іонні батареї, які використовують лише один електрон на іон", — зауважили вчені.
Так, батареї, в яких використовується технологія дослідницької групи, продемонстрували термін служби, який у десять разів перевищує термін служби звичайних водяно-цинкових батарей.
Науковці з корейського інституту енергетичних досліджень наголошують, що інновація полягає у технології контролю утворення дендритів, які раніше обмежували тривалість роботи таких батарей. Завдяки цій технології акумулятори зберігають 80% своєї місткості навіть після трьох тисяч циклів зарядки та розрядки. Водночас у звичайних цинкових батареях цей показник падає до 80% вже після 300 циклів.
Зокрема, розробки вчених можуть зробити великий внесок у комерціалізацію водяних батарей. Наразі вони продовжать дослідження для покращення їхньої стабільності та ефективності. Відповідна технологія може сильно збільшити тривалість роботи акумуляторів у різних пристроях, а також зробити їх більш екологічними та доступними для комерційного використання.