Рідкісна подія: усі три авіаносці Китаю з'явилися у спірних водах одночасно
Рідкісна подія: усі три авіаносці Китаю з'явилися у спірних водах одночасно

Рідкісна подія: усі три авіаносці Китаю з'явилися у спірних водах одночасно

За словами журналістів, Китай скористався прогалиною в "морській могутності" у спірній західній частині Тихого океану. Жодного з 6 авіаносців США минулого тижня там не виявилося.

Усі три авіаносці китайського флоту, зокрема й той, що перебуває на випробуваннях, імовірно, були помічені в морі одночасно. Цю подію назвали рідкісною. Про це в соцмережі Х пише Дуань Дан, аналітик з питань безпеки з В'єтнаму.

Автор поста, який відстежує діяльність китайських ВМФ, зазначив, що протягом короткого періоду 6 або 7 вересня всі наявні в КНР авіаносці, "ймовірно, перебували в морі одночасно, що є рідкісною подією в тому, що стосується авіаносців".

Китай має другий найбільший у світі флот авіаносців, два кораблі перебувають в експлуатації — CNS Liaoning і CNS Shandong. Ще один зараз проходить випробування — це CNS Fujian.

В американських ВМФ найбільше "флет-топів" — 11.

Авіаносці вважаються головними платформами, які СШІ та Китай можуть використовувати для розгортання військової могутності на підтримку національних інтересів і зовнішньої політики в/за межами території країни.

Китайські авіаносці перебувають у морі одночасно
Карта активності НВАК в Індо-Тихоокеанському регіоні

Новини про те, що всі китайські авіаносці перебувають в експлуатації одночасно, з'явилися після того, як ВМС США зіткнулися, як зазначають журналісти Newsweek, з прогалиною в "морській могутності" в спірній західній частині Тихого океану. Жодного з шести американських авіаносців на Західному узбережжі минулого тижня не виявилося в західній частині Тихого океану. Два кораблі перенаправили із запланованих розгортань у регіоні на Близький Схід.

Авіаносець CNS Liaoning

Авіаносець Liaoning

Авіаносець "Ляонін" помітили 2 вересня на навчаннях у Бохайському морі.

Корабель водотоннажністю 60-66 тис. тонн отримав свою назву на честь однієї з китайських провінцій. Це перший авіаносець Народно-визвольної армії КНР. Будувати його почали в Миколаєві 1985 року. Після розпаду СРСР усі роботи зупинили та згодом корабель виставили на продаж.

Недобудований корабель продали 1998 року, до Китаю його доправили чотири роки потому. Після завершення всіх робіт у 2016 році він був готовий до бою.

Авіаносець CNS Shandong

Авіаносець CNS Shandong

"Шаньдун", що перебуває в Південнокитайському морі, теж отримав назву від однойменної провінції. Це другий китайський авіаносець, введений в експлуатацію. Згідно із супутниковими знімками, зробленими в неділю, він не був біля пірса в порту приписки Санья.

За даними Geoint.asia, корабель вирушив у плавання, щоб не зіткнутися з тайфуном Ягі, який пронісся регіоном у вихідні, це також зазначив дослідник із В'єтнаму.

Військовий корабель був помічений у водах за 368 км на південний схід від Саньї в неділю. Минулого місяця авіаносець і три інші військові кораблі перебували у Філіппінському морі протягом двох днів, а потім повернулися в Південнокитайське море.

У понеділок китайські державні ЗМІ опублікували відео, на якому "Шаньдун" і його ударна група авіаносців проводять "бойову підготовку" в Південнокитайському морі та західній частині Тихого океану для відпрацювання дій у далеких морях.

Авіаносець Fujian

Авіаносець Fujian

Будівництво Fujian почалося в Шанхаї 2017 року, на воду його спустили через п'ять років. Військовий корабель також названий на честь провінції. На ньому встановлено катапульти для запуску літаків. У Liaoning і Shandong не настільки ефективний трамплін для зльоту літаків.

В основі катапульти Fujian — електромагнітна система. Це другий у світі авіаносець після USS Gerald R. Ford з подібною передовою технологією. Але у Fujian три пускові шляхи порівняно з чотирма в американського корабля.

Нагадаємо, що напередодні, 10 вересня, з'явилися повідомлення про те, щовійська Китаю просунулися на десятки кілометрів через кордон з Індією.

Також повідомлялося, щонезліченна кількість російських піхотних груп пішли в контрнаступ у Курській області.

Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader