Іноді наукові фантазії стають реальністю, навіть якщо на це йде час. Ось і в цьому випадку минуло цілих 127 років, щоб мрія британського письменника Герберта Уеллса стала частково втіленою в життя.
У своєму романі "Людина-невидимка", опублікованому в 1897 році, Веллс описував вченого, який розробляє сироватку, що робить його тіло повністю прозорим. І ось, вчені зі Стенфордського університету, у складі Зіхао Уса та Марка Бронгерсмаса, зробили великий крок до цього.
Хоча вони поки що не навчилися робити людей невидимими, їм вдалося створити сироватку, яка робить шкіру прозорою за лічені хвилини. Це дозволяє побачити внутрішні органи живих мишей без необхідності використовувати МРТ, КТ чи проводити операції.
Виглядає це вражаюче: вчені можуть розглянути судини, кишечник і навіть мозок мишей неозброєним оком.
Ця сироватка – справжній прорив. Складається вона з барвника, розчиненого в агарозному гелі, і це старий інгредієнт, тартразин (або Е102), який ми знаємо за жовтими чіпсами та солодощами – Haribo, Stittles, Fanta. Він безпечний і розчинний у воді. Як тільки пасту змивають зі шкіри, прозорість зникає.
Нейробіолог Філіп Келлер, який працює в Джанелії, вже планує використовувати цей метод у своїх дослідженнях. Він називає його "науковим проривом", тому що метод простий у застосуванні та ефективний у живих організмах.
Крім того, Знай.ua повідомляв, вчені впевнені, що грати на приставці - корисно, а ще консолі роблять людей щасливими