Міжнародна корпорація Google остаточно програла суд проти Європейської комісії і тепер буде змушена заплатити 2,42 млрд євро штрафу. Техногігант сім років домагався відхилення штрафу у різних судових інстанціях.
Про вирок суду повідомив Reuters. Це вже третій великий штраф, що наклали на компанію за порушення законодавства про доброчесну конкуренцію.
У 2017 році Європейська комісія оштрафувала компанію за те, що та використовувала у своїй пошуковій системі власний сервіс порівняння цін. Це буцімто надало їй несправедливу перевагу перед дрібнішими європейськими конкурентами.
Google намагалася оскаржити штраф, проте у 2021 році суд нижчої інстанції підтвердив схвалив рішення антимонопольного органу ЄС. Після цього техногігант подав апеляцію до Суду Європейського Союзу в Люксембурзі.
Судді Суду ЄС наголосили, що європейське законодавство передбачає покарання не за наявність домінуючого становища, а за його неправомірне використання. "Зокрема, забороняється така поведінка підприємств, займаючих домінуюче становище, що призводить до обмеження конкуренції і, таким чином, може завдати шкоди окремим підприємствам та споживачам", – зазначено у судовому рішенні.
Варто зазначити, що Google не вперше штрафують за порушення антимонопольних правил. За останні 10 років компанія тільки в ЄС накопичила 8,25 млрд євро штрафів такого характеру.
Два інші рішення стосуються розробленої Google мобільної операційної системи Android та рекламного сервісу AdSense. Їх компанія теж намагається оскаржити і наразі чекає на судове рішення.
Крім того, Google також бореться зі звинуваченнями у порушенні антимонопольного законодавства ЄС, висунутими минулого року. Якщо компанія програє, її можуть змусити продати частину рекламного бізнесу у IT-галузі після того, як регулюючі органи звинуватили її у наданні переваги власним рекламним послугам.
Також OBOZ.UA повідомляв, що на початку 2024 року Google врегулювала позов на суму 1,67 млрд доларів. Позов до суду штату Массачусетс щодо патента на чіпи зі штучним інтелектом раніше направила компанія Singular Computing.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!