Вуглеводи: денна норма та їх необхідність у раціоні
Вуглеводи: денна норма та їх необхідність у раціоні

Вуглеводи: денна норма та їх необхідність у раціоні

Якщо ви намагаєтеся контролювати вагу, нормалізувати артеріальний тиск або просто вести здоровий спосіб життя, вам може бути складно визначити оптимальну кількість вуглеводів у раціоні. Різні джерела можуть радити вживати їх щодня або повністю відмовитися від них, однак їх виключення не є правильним варіантом для щоденного споживання. 

Варто уникати крайнощів та включати помірну кількість вуглеводів у ваш раціон, щоб отримати користь від продуктів з їх вмістом. Чому це важливо та навіщо організму вуглеводи, розповіли в Eat This, Not That

Яка роль вуглеводів для організму? 

Вуглеводи – це основне джерело енергії для організму, що забезпечує паливо для тіла ефективніше, ніж жири чи білки. Вони також є чудовим джерелом клітковини, що підтримує здоров'я кишечника і сприяє насиченню. Недостатня кількість клітковини може збільшити ризик раку товстої кишки та провокувати появи закрепу. Крім того, вуглеводи допомагають зберігати м’язову масу, запобігаючи її розщепленню на енергію.

Чому стратегія "0 вуглеводів" є хибною та скільки можна вживати щоденно? 

Неможливо знайти дієту, що повністю виключає вуглеводи, навіть при кето або дієті Аткінса. Повне виключення вуглеводів веде до втрати багатьох важливих продуктів, таких як цільнозернові та молочні продукти, що призводить до нестачі ключових поживних речовин, зокрема клітковини.

Крім того, повне виключення певних груп продуктів у раціоні може бути небезпечним та ризикованим. Зокрема, фрукти важливі для зниження ризику депресії, серцевих захворювань та інсультів. Низький вміст вуглеводів може підвищити ризик передчасної смерті, раку та інсульту. 

Висновок

Не варто повністю відмовлятися від вуглеводів, бо це може призвести до дефіциту важливих поживних речовин і погіршення здоров’я. Натомість зосередьтеся на нерафінованих вуглеводах, таких як ягоди, цільнозерновий хліб, квасоля і горох. Ці продукти багаті на поживні речовини та сприяють загальному здоров'ю. Вибір корисних вуглеводів великий і може забезпечити вам більше задоволення від їжі, без відчуття обмеженості.

Раніше OBOZ.UA розповів, яких помилок не варто робити під час дієти з низьким вмістом вуглеводів.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader