Правозахисники закликали внести громадянскього журналіста Ремзі Бекірова до списків на обмін та просувати питання його звільнення
Правозахисники закликали внести громадянскього журналіста Ремзі Бекірова до списків на обмін та просувати питання його звільнення

Правозахисники закликали внести громадянскього журналіста Ремзі Бекірова до списків на обмін та просувати питання його звільнення

Організації вважають, що етапування Ремзі Бекірова, жорстоке та нелюдське ставлення, погрози та майже постійне його перебування у штрафному ізоляторі є продовженням тиску та порушенням прав людини з боку посадових осіб Росії.

Громадянський журналіст Ремзі Бекіров, засуджений на 19 років позбавлення волі, зазнає тиску адміністрації ІЧ-33 у місті Абакані Республіки Хакасія. З моменту переведення Бекірова до колонії його кілька разів необґрунтовано видворяли до ШІЗО. Адміністрація колонії забороняє йому писати листи та дзвонити рідним. Українські правозахисні організації у спільній заяві, опублікованій на сайті Zmina, засудили дії окупантів та закликали звільнити політув’язненого Ремзі Бекірова.

У заяві зазначили, що Росія як держава-окупант частини території України та сторона міжнародного збройного конфлікту зухвало ігнорує норми міжнародного гуманітарного права та систематично порушує права людини щодо українських громадян, які перебувають під захистом Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

«Етапування незаконно позбавленого волі громадянського журналіста Ремзі Бекірова, жорстоке та нелюдське ставлення, погрози та майже постійне його перебування у штрафному ізоляторі є продовженням тиску та порушенням прав людини з боку посадових осіб РФ», — вважають правозахисники.

Російську владу закликали звільнити Ремзі Бекірова та інших політичних в’язнів, незаконно утримуваних на території тимчасово окупованого Криму, інших тимчасово окупованих територіях України та в Росії.

Правозахисні організації також вимагають припинити застосування тортур, жорстокого і нелюдського поводження та систематичних порушень прав людини щодо незаконно ув’язнених громадян України, застосування кримінального законодавства Росії на тимчасово окупованих територіях України та переслідування людей через висловлення поглядів, журналістську діяльність, активізм та релігію.

Окрім цього, підписанти звернулися до органів державної влади України із закликом направити звернення до адміністрації виправної колонії з вимогою провести перевірку та забезпечити дотримання прав Ремзі Бекірова, внести політув’язненого до списків на обмін та активно просувати питання його звільнення, а також забезпечити ефективне розслідування обставин його незаконного ув’язнення.

На думку підписантів, влада має виробити ефективний механізм звільнення свавільно затриманих цивільних осіб та адвокатувати питання їхнього повернення, а також запровадити персональні санкції проти посадових осіб Росії, які є причетними до незаконного ув’язнення та порушення прав людини щодо Ремзі Бекірова.

Правозахисники також закликали міжнародні уряди виступити медіаторами у процесі звільнення свавільно утримуваних Росією цивільних людей та посилити дипломатичний, санкційний й інші види тиску на Росію з метою запобігання новим грубим порушенням прав людини стосовно громадян України, які перебувають на території РФ та окупованих нею територіях.

З повним текстом заяви можна ознайомитися тут.

27 березня 2019 року в Криму в мікрорайонах Кам’янка та Строганівка Сімферополя в десятках будинків кримських татар одночасно відбулися наймасовіші обшуки. Через значний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п’ять п’ятірок підсудних.

Кримськотатарських громадських активістів звинуватили в причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, але чинної без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.

10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі.

Окрім цього, згідно з вироком суду від 24 листопада 2022 року, Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а громадянських журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова — до 14 років. Підсудні не визнали себе винними і вважають своє переслідування політичним.

Місяць тому Ремзі Бекірова вивезли з в'язниці №2 Єнісейська Красноярського краю.

Фото: Zmina

Читайте також
На громадянського журналіста Ремзі Бекірова систематично чинять тиск у російській колонії
Політв'язня Акіма Гафарова етапували із сімферопольського СІЗО у невідомому напрямку
62-річного кримського політв'язня Енвера Омерова етапували до колонії в Марій Ел
У кримського політв’язня Енвера Аметова у в’язниці загострився гепатит B
Політв'язень Руслан Нагаєв терміново потребує операції, — дружина
Кримського журналіста Ремзі Бекірова етапували до Хакасії
Експосол США Тейлор опікуватиметься звільненням кримського журналіста Ремзі Бекірова
У РФ суд залишив під арештом громадянського журналіста з Криму Бекірова
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
кримські татари
Джерело матеріала
loader
loader