Понад 70% українців вважають російську дезінформацію в соцмережах серйозною загрозою, — КМІС
Понад 70% українців вважають російську дезінформацію в соцмережах серйозною загрозою, — КМІС

Понад 70% українців вважають російську дезінформацію в соцмережах серйозною загрозою, — КМІС

З них 33% зараховують цю загрозу до однієї з найбільших.

Переважна більшість опитаних українців (71%) вважають поширення російської дезінформації та пропаганди в соціальних мережах досить або дуже серйозною загрозою. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 1 — 6 вересня.

При цьому 33% з них зараховують цю загрозу до однієї з найбільших. Решта 38% вважають цю загрозу хоч і серйозною, але не є однією з найбільших.

Стверджують, що поширення російської дезінформації та пропаганди в соцмережах не є значною загрозою або взагалі не несе загрози, 23% опитаних. При цьому з них 18% визнають, що певна шкода від роспропаганди в соцмережах все ж існує.

Понад 70% українців вважають російську дезінформацію в соцмережах серйозною загрозою, — КМІС - Фото 1

Опитування провели 1-6 вересня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Було опитано 1015 дорослих респондентів у всіх регіонах України на підконтрольній території. Формально статистична похибка не перевищує 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників, близьких до 10%, 1,8% — для показників, близьких до 5%.

Раніше заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що за допомогою Telegram пропаганда Кремля «доносить свої матеріали до пересічного українця». 

Читайте також:

  • В ЄС телеграм cтав ключовою зброєю прокремлівських акаунтів для поширення дезінформації проти України, — Bloomberg
  • Ігор Соловей: Користуватися телеграмом для України — це як грати в покер з шахраєм крапленими картами

Фото: entrepreneur.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі пропаганда
Джерело матеріала
loader
loader