Нове дослідження виявило гарячі точки забруднення пластиком
Нове дослідження виявило гарячі точки забруднення пластиком

Нове дослідження виявило гарячі точки забруднення пластиком

Ми використали машинне навчання, щоб визначити найбільші гарячі точки забруднення пластиком у понад 50 000 містечках і сільських районах по всьому світу. Наша нова глобальна модель показує найдетальнішу картину забруднення довкілля пластиком, яке коли-небудь створювалося з найвищими концентраціями в навколишньому середовищі в Індії, головним чином через те, що велика частина відходів не збирається.

Пластик знаходили скрізь — від глибоких океанських жолобів до найвищих гірських вершин, але ці спостереження показують лише поодинокі знімки загальної картини забруднення пластиком. Більше завдання полягає в тому, щоб з’ясувати, де і як цей пластик потрапляє в навколишнє середовище, щоб можна було запобігти забрудненню в джерелі.

Це непросте завдання. Найважчими аспектами для вимірювання є «викиди» — макропластик (все, що перевищує 5 мм за розміром), який виділяється або вивільняється з матеріальних систем і діяльності. Це включає сміття, яке здувається зі сміттєвих баків або падає з вантажівок, а також сміття, яке люди випадково чи навмисно скидають.

Ми виявили, що сміття є найбільшим джерелом викидів у розвиненому світі, де системи управління відходами суворо контролюються. І навпаки, у країнах, що розвиваються, незібрані відходи є домінуючим джерелом.

Використовуючи штучний інтелект, наша нова комп’ютерна модель показує, як пластик переміщується з контрольованої системи в навколишнє середовище, де його стає дуже складно відловити та стримати. Нам довелося визначити, як пластик виходить із контрольованої системи, і виявили, що з 52 мільйонів тонн відходів (що еквівалентно вазі 8,7 мільйона африканських сірих слонів), які потрапляють у навколишнє середовище щороку, незібрані відходи є найбільшим джерелом. Це приблизно 68% від ваги всього забруднення або 36 мільйонів тонн щороку.

Тому помилково вважати, що забруднення пластиком спричинене безвідповідальною поведінкою людей. Основна причина полягає в тому, що 1,2 мільярда людей взагалі не збирають тверді побутові відходи. Замість цього вони повинні спалити, закопати або розкидати його на землі чи у воді.

Відкрите спалювання відходів є плідним, на нього припадає 57% усього забруднення пластиком у всьому світі за вагою. Це передбачає спалювання відходів на відкритому вогні без будь-якого контролю, щоб запобігти потраплянню небезпечних викидів у навколишнє середовище та завдати шкоди нашому здоров’ю. Ця практика популярна, можливо, тому, що вона, здається, змушує відходи зникати, зменшуючи навантаження на органи управління відходами та зменшуючи непривабливий вигляд відходів, викинутих на землю.

Індія стала найбільшим забруднювачем пластику, щороку викидаючи в навколишнє середовище 9,3 мільйона тонн пластику — п’яту частину від загального обсягу. Це у 2,7 раза більше, ніж у двох наступних найбільших забруднювачах — Нігерії та Індонезії.

Індія займає перше місце, тому що збирається лише 81% відходів. Але він також створює набагато більше відходів, ніж припускали деякі попередні моделі. Офіційні урядові джерела оцінюють 0,12 кг на людину на день, але ці оцінки виключають багато сільських районів, тому реальне число ближче до 0,54 кг на людину на день. Поєднання такої великої кількості відходів, великої кількості населення та низького рівня збору створює умови, за яких забруднення пластиком процвітає.

Цілеспрямована дія

Точне визначення цих гарячих точок забруднення допомагає політикам розробляти більш цілеспрямовані способи боротьби із забрудненням пластиком. Країни з більшим забрудненням пластиком зазвичай мають менше ресурсів у плані грошей та інфраструктури. Таким чином, вони, як правило, найменше оснащені для обмеження своїх викидів.

Більш детальне розуміння того, як утилізуються та викидаються відходи в усіх куточках світу, дає змогу урядам спрямовувати свої обмежені ресурси на регіони, де забруднення пластиком є ​​найгострішим. Наша модель також допоможе їм розробити плани дій, які можуть реально досягти цілей, узгоджених у Глобальній угоді про пластик, міжнародній угоді, яка наразі обговорюється щодо зменшення забруднення пластиком у всьому світі.

Зменшення споживання пластику – це одне з рішень для обмеження забруднення пластиком. Але пластик не існує окремо. Це частина складної суміші матеріалів у відходах, і ми повинні розглядати їх усі разом. Наприклад, харчові відходи, разом з іншими біорозкладаними матеріалами, утворюють більшу частину кліматичних викидів від системи поводження з відходами, коли вони зберігаються на сміттєзвалищах.

Якщо ми скоротимо використання пластику, нам доведеться придумати способи повторного використання матеріалів або заміни їх іншими. Але попередні дослідження показали, що можливості зробити це обмежені, і на практиці ми будемо виробляти пластик ще довго в майбутньому. Зараз нам потрібно ефективніше поводитися з пластиковими відходами. Пошук шляхів розширення послуг зі збору відходів може значно зменшити забруднення пластиком і принести користь мільярдам людей.

Джерело матеріала
loader
loader