Державний оператор тилу запускає пілотну модель постачання харчування ЗСУ
Державний оператор тилу запускає пілотну модель постачання харчування ЗСУ

Державний оператор тилу запускає пілотну модель постачання харчування ЗСУ

Державний оператор тилу запускає пілотну модель постачання харчування ЗСУ

На початку 2025 року ДОТ працюватиме одночасно за "старою" і новою моделями постачання

Державний оператор тилу до кінця року відпрацює і з лютого 2025 року запустить нову модель постачання харчування ЗСУ.

Про це йшлося на заході, який ДОТ разом з міністерством аграрної політики провели стосовно продовольчого забезпечення Збройних Сил України. На Food Supply Forum - так назвали захід - презентували нову модель постачання харчування для ЗСУ на 2025 рік.

У своєму виступі перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заявив, що українські агровиробники можуть забезпечити до 95% потреб у продовольстві українських Сил оборони.

Про це повідомило Міністерство аграрної політики на своєму сайті.

За його словами, в Стратегії продовольчої безпеки, яка була нещодавно прийнята урядом, закладена можливість забезпечення українською продукцією  Сил оборони, в тому числі, під час воєнного стану. Він також наголосив на тому, що продукція для ЗСУ повинна відповідати високим стандартам якості.

«Дуже важливо, щоб продукція, яка споживається нашими захисниками, була якісною і безпечною. Мінагрополітики затверджує принципи перевірки показників безпечності і якості. Також необхідно здійснювати моніторинг продовольства для армії,  Щоб ні в кого не було сумнівів у безпечності і якості  продукції для  ЗСУ», - зазначив Тарас Висоцький.  

Як зазначають у самому ДОТ, з лютого 2025 року будуть діяти дві моделі паралельно: та, за якою ДОТ працює зараз, та нова пілотна модель.

"Такий підхід застосовується для забезпечення стійкості системи та безперервності процесу постачання. Трансформації в моделі харчування для військових мають підвищити ефективність постачання і водночас забезпечити дотримання високих стандартів якості продуктів", – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Географія пілотної моделі: Київ, Київська, Вінницька, Житомирська, Черкаська та Кіровоградська області. А це 60 млн комплектів харчування для військових. 

Основні зміни у забезпеченні ЗСУ харчуванням стосуються фінансової моделі взаємодії з постачальником, товарної моделі та процесу контролю якості.

Постачальник отримуватиме компенсацію вартості товару та плату за послуги (склад і транспорт) з урахуванням SLA – угоди про рівень послуг. Буде визначена та зафіксована гранична вартість каталогу.

За більшістю видів продукції (75%) через відкриті закупівельні майданчики ДОТ обиратиме виробників, яких будуть контрактувати постачальники. За рештою категорій постачальники самостійно визначатимуть виробників-субпідрядників. ДОТ своєю чергою може заблокувати їх за невідповідність якості та за порушення норм доброчесності. Уся продукція буде проходити через розподільчий центр і лише потім відправлятися на військові частини. Це додатковий етап контролю якості, до якого будуть долучені фахівці ДОТ.

Є і нове. ДОТ застосовуватиме «чорний список» до постачальників та виробників – це новий інструмент недопущення в у майбутньому участі в процесі забезпечення харчування ЗСУ тих суб’єктів, які вже мали до того порушення договірних зобов’язань.

У Food Supply Forum взяли участь потенційні постачальники харчових продуктів, виробники та дистриб'ютори.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader