Як передає Укрінформ з посиланням на Урядовий портал, про це йшлося під час експертного обговорення щодо розробки Дорожньої карти за сферою «Реформування державного управління» в межах підготовки до перемовин про членство України в ЄС.
«Сьогоднішній захід розпочинає публічні консультації щодо розробки Дорожньої карти з питань реформування державного управління в межах переговорного процесу щодо членства України в ЄС», - сказав державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема у вітальному слові.
Держсекретар також нагадав, що 25 червня офіційно відкрились переговори України про вступ до ЄС. Зараз, за його словами, триває процес скринінгу, під час якого Єврокомісіяспільно з країною-кандидатом на членство в ЄС аналізують відповідність національного законодавства і інституційну спроможність цієї країни-кандидата законодавству ЄС.
«Восени пройдуть двосторонні зустрічі в межах скринінгу, а вже наприкінці року Єврокомісія оприлюднить свій скринінговий звіт про відповідність Українського законодавства та інституційної спроможності нормам ЄС і про стан готовності країни-кандидата до членства в ЄС», - додав Ярема.
Згідно з повідомленням, Дорожня карта з питань реформування державного управління є однією з передумов відкриття переговорів по Кластеру 1 «Фундаментальні сфери», що має особливий статус, адже відкривається першим у процесі перемовин і закривається останнім. Метою експертного обговорення стало визначення пріоритетних тем та проєктів реформи державного управління до 2030 року, а також продовження роботи над Дорожньою картою.
В роботі взяли участь представники органів влади, організацій громадянського суспільства, українських та міжнародних експертів, проєктів міжнародної технічної допомоги, науково-дослідних установ та бізнесу.
Заступник державного секретаря Кабінету Міністрів Олег Войтович наголосив на важливості спільної роботи, адже тільки таким чином держава зможе прискорити шлях до членства в ЄС.
«В цій роботі ми всі є однодумцями і соратниками, адже робота над дорожньою картою є важливою для нашої країни. При цьому в нас є базові орієнтири у визначенні пріоритетів, а саме оновлені Принципи державного управління OECD/SIGMA та моніторинговий звіт про відповідність державного управління в Україні цим принципам, а також Звіт Єврокомісії про розширення ЄС і рекомендації для України», - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка передбачає створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзута адаптації її законодавства. Зокрема уряд створив 36 робочих груп для переговорів про вступ України до ЄС.