Зелена цибуля – справжнє джерело корисних мікроелементів. Не обов’язково чекати теплого сезону, щоб завжди мати під рукою соковиті паростки – вирощувати зелену цибулю дуже легко і на підвіконні.
Після нарізання зеленої цибулі під час приготування їжі зазвичай залишається трохи білої частини з корінням, яку більшість викидають разом з іншими залишками. Експерти розповіли, як виростити новий урожай з цих залишків та отримати ще більше смачних зелених пагонів незалежно від пори року і погоди за вікном.
Як виростити зелену цибулю у воді
Можна використовувати ту саму зелену цибулю, яку ви купили в магазині, щоб виростити новий урожай. Дотримуючись цих простих кроків, ви можете спостерігати, як паростки зеленої цибулі почнуть відростати з обрізків всього за кілька днів.
- Виберіть зелену цибулю, яка має здорові білі корінці, прикріплені до цибулини.
- Ножем обріжте зелені стебла та білі нижні частини на 2,5 см над корінням.
- Помістіть обрізану частину цибулини разом з кінчиками коренів у прозору скляну банку. Коріння повинні торкатися дна банки.
- Додайте гальку або кульки навколо коренів, щоб вони трималися стійкими та вертикальними в банці.
- Додайте невелику кількість води на дно банки, щоб коріння були занурені, але решта відрізаного кінця була над водою.
- Поставте банку на сонячне підвіконня для росту. Міняйте воду кожні кілька днів, щоб запобігти гниттю коренів.
- Через кілька днів ви побачите зелені паростки, що ростуть у центрі кореня. Приблизно через тиждень нові зелені пагони досягнуть повного розміру.
- Вийміть цибулю з води та обріжте нові пагінці, залишивши 2,5-3 см над корінням, як і раніше. Помістіть коріння назад у банку та наповніть банку свіжою водою, щоб виростити більше зеленої цибулі.
Як виростити цибулю у горщику
Ви не зможете вічно вирощувати зелену цибулю у воді, адже рослина згодом ослабне і перестане плодоносити, тому вам потрібно перемістити рослини з води в ґрунт. Ось як виростити зелену цибулю в горщику.
Виконайте перші два кроки, описані у попередньому пункті. Виберіть контейнер для вирощування з дренажними отворами, щоб вода могла швидко стікати – це запобігатиме гниттю коренів. Заповніть його добре дренованим ґрунтом для горщиків.
Помістіть цибулину з корінням у ґрунт, за винятком верхньої частини зрізаної цибулини. Поставте горщик на сонячне підвіконня і поливайте його раз на тиждень або коли ґрунт стане сухим.
Збирайте нові зелені пагони ножицями, зрізаючи близько до рівня ґрунту.
Як зберігати зелену цибулю
Є кілька способів продовжити термін зберігання паростків. Можна поставити цибулю в банку, наповнену водою, і розмістити цибулевий "букет" в холодильнику.
Інша техніка зберігання передбачає запечатування цибулі зі злегка вологим рушником в поліетиленовий пакет на блискавці. Яку б техніку зберігання ви не вибрали, плануйте оглядати зелену цибулю кожні кілька днів, видаляючи паростки, які мають ознаки в’янення або гниття.
Зверніть увагу, що у воді цибуля втрачає смакові якості після кожного нового відростання, але в ґрунті рослина збереже свій смак та аромат.
Раніше OBOZ.UA розповідав, як уникнути передчасного проростання картоплі.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій