ПАР підтримала «мирний план» Китаю щодо України
ПАР підтримала «мирний план» Китаю щодо України

ПАР підтримала «мирний план» Китаю щодо України

Південно-Африканська Республіка (ПАР) офіційно підтримала «мирний план» Китаю та Бразилії щодо врегулювання війни між Росією та Україною. Про це заявив президент ПАР Сиріл Рамафоса після зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, повідомляє CCTV.

Президент Рамафоса наголосив на важливості співпраці між ПАР і Китаєм, відзначивши високий рівень політичної довіри між країнами. «Між Китаєм і ПАР встановлено високий рівень політичної довіри. Між країнами існує глибока традиційна дружба. Наші позиції та цілі з багатьох питань збігаються», – підкреслив він.

Китай та Бразилія запропонували «мирний план» з шести пунктів, який, за їхніми словами, спрямований на деескалацію та врегулювання конфлікту в Україні. Підтримка цього плану ПАР свідчить про посилення ролі цих країн у міжнародних зусиллях щодо припинення війни, яка триває вже більше ніж півтора року.

Рамафоса, який перебуває з офіційним візитом у Китаї, висловив надію на те, що цей план отримає підтримку інших країн і стане основою для мирних переговорів між Україною та Росією. Під час візиту він також планує взяти участь у Саміті форуму китайсько-африканського співробітництва, що відбудеться з 4 до 6 вересня.

Китай раніше закликав інші країни підтримати його ініціативу з мирного врегулювання конфлікту. Спеціальний представник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей заявив, що мирний план включає принципи деескалації та запобігання ескалації збройного конфлікту. Китайська сторона підкреслює важливість дотримання трьох ключових принципів: не розширювати зону бойових дій, не допускати ескалації конфлікту та уникати провокацій.

Позиція Китаю щодо українського питання залишається послідовною і чіткою, що підтверджує їхній підхід до пошуку мирного вирішення конфлікту. Підтримка ПАР цього плану може мати значний вплив на міжнародні зусилля щодо припинення війни, особливо враховуючи стратегічне значення Африканського континенту в глобальних політичних процесах.

Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader
loader