Що відбувається з енергетикою України після останнього ракетного удару
Що відбувається з енергетикою України після останнього ракетного удару

Що відбувається з енергетикою України після останнього ракетного удару

Росія розгорнула енергетичну війну проти України, розпорошуючи дорогі ракети по критично важливих об'єктах інфраструктури, щоб до зими максимально послабити країну. Але Україна не здається без бою. Її енергія поки що тримається завдяки завзятому захисту, що змусило росію перейти на ще дорожчі ракети, яких у них і так не так багато.

Зараз головне – захистити ключові точки, від яких залежить подача електроенергії. Навіть якщо ракета все ж таки досягне мети, швидке відновлення можливе за наявності запасного обладнання.

Українські енергетики вже запланували все необхідне для швидкого ремонту, включаючи запасні частини та готове обладнання. Але російська пропаганда вирішила додати олії у вогонь, погрожуючи ударами по дамбах Дніпровського водосховища.

Водосховище, фото Wikimedia Commons
Водосховище, фото Wikimedia Commons

Це створило б справжню гуманітарну катастрофу, якби не посилений захист і нарощування оборонних можливостей з боку України.

Міжнародні партнери активно допомагають, постачаючи генератори та інше обладнання. Проблема в тому, що це обладнання часто залишається не підключеним через брак коштів та спеціалістів. Наприклад, в одному з будинків для літніх людей у ​​Київській області завезли великий генератор, але підключити його досі не вдалося – потрібні гроші та руки, щоб усе це запустити.

У цьому контексті важливо, щоб місцева влада та донори працювали разом, щоб не тільки привозити обладнання, а й гарантувати його підключення та обслуговування. Деякі донори вже створюють команди фахівців для вирішення цього завдання, тому що без них навіть найкрутіші генератори залишаються марними.

Атомна енергетика / фото: Pixabay
Атомна енергетика / фото: Pixabay

Майбутнє України в енергетиці – це децентралізована генерація. Країна хоче розвивати джерела енергії не лише на рівні великих компаній, а й у межах окремих громадян та громад. Уряд працює над створенням мережі малих джерел енергії, таких як генератори, вітряки та інші альтернативні технології.

Кожна громада зможе створити свою власну систему енергопостачання, що зробить Україну стійкішою до зовнішніх загроз та незалежною від централізованих джерел енергії.

Крім того, Знай.ua повідомляв, зима в Україні може стати найважчою з часів Другої світової: готуйтеся до гіршого

Джерело матеріала
loader