Супермаркети зобов'язали по-новому видавати готівку на касах: що мають знати покупці
Супермаркети зобов'язали по-новому видавати готівку на касах: що мають знати покупці

Супермаркети зобов'язали по-новому видавати готівку на касах: що мають знати покупці

Українцям дозволили не брати в супермаркетах гроші, які їм видають в межах послуги "готівка на касі", якщо вони перебувають у неліквідному стані. Такі купюри та монети мають утилізуватися, а не потрапляти до клієнтів.

З таким дорученням виступили у Національному банку України (НБУ). У фінрегуляторі зазначили, що кошти, які видають на касах, не мають викликати сумніву щодо їхньої справжності та платіжності.

"Доручив суб’єктам господарювання під час надання послуги "готівка на касі" видавати держателю платіжної картки лише придатні до обігу платіжні банкноти та монети, що не викликають сумніву в їх справжності та платіжності. Натомість зношені банкноти не повинні потрапляти до клієнтів, а мають вилучатися та здаватися разом із готівковою виручкою до обслуговуючих банків", – повідомили в НБУ

Як порушуються права покупців в супермаркетах

На жаль, не всі українців знають свої права під час покупок. Так, співробітники супермаркетів та магазинів не мають права змушувати їх оплачувати пошкоджений чи розбитий товар – вони можуть лише зафіксувати факт пошкодження майна. Оскільки закон "Про захист прав споживачів" забороняє продавати пошкоджений або розбитий товар.

Якщо представники закладу не наполягають на вині клієнта, то мають довести це в суді. Самостійно стягувати плату за пошкоджений товар вони не мають права. У такому випадку покупці можуть викликати поліцію.

Також є порушенням відмова приймати гроші у покупця. Навіть під приводом відсутності банкнот і монет меншого номіналу, аби дати здачу. На такого касира можна подати скаргу.

Також OBOZ.UA повідомляв, що українські супермаркети нерідко проводять дрібні "махінації" з вартістю товарів – щоб отримати від покупців більше грошей. Для цього, зокрема, там спеціально встановлюють такі ціни, щоб не віддавати тим всю решту.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader